menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Wesoły Wędrownik - Koncert Jubileuszowy

KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU IM. NORBERTA BLACHY

O KONCERCIE:
Koncert ten to zwieńczenie trzech dni świętowania z muzyką Norberta Blachy - wybitnego gliwickiego kompozytora, muzyka i pedagoga. W tym roku po raz dziesiąty odbywa się Wesoły Wędrownik - wydarzenie muzyczne poświęcone jego twórczości. Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali program, który pozwoli jeszcze bardziej wejść w świat kompozytora i poznać różne wymiary jego twórczości.
Więcej informacji na www.wesolywedrownik.pl.
Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy koncert muzyki chóralnej, drugiego rozpoczną się warsztaty gospel, a w dniu trzecim zaprosimy Państwa właśnie na koncert Jubileuszowy, o którym więcej poniżej:

NA SCENIE WYSTĄPIĄ:

Gość Specjalny - KUBA BADACH,
Zespół Wesoły Wędrownik,
oraz Uczestnicy Warsztatów Gospel.

PROGRAM:

Część pierwsza:
"Stevie Wonder i Ray Charles inaczej" Norberta Blachy.
Usłyszymy aranżacje takich utworów muzyki rozrywkowej jak "Isn't she lovely" Stevie'go Wonder'a, czy "Hallelujah I just love her so" Ray'a Charles'a. Niesamowita energia i rozmach w bardzo bogatym składzie wykonawczym.

Część druga:
"Negro Spirituals & Gospels" Norberta Blachy.
To szczególnie ukochany przez Kompozytora gatunek, oddający przede wszystkim jego Wiarę, lecz również zamiłowanie do fundamentów muzyki, na której wyrósł między innymi Jazz. Usłyszymy m.in "Roll, Jordan Roll", "On that day" jak również "Chwyć Boga Dłoń" - charakterystyczny gospel do polskich słów.

ZESPÓŁ WESOŁY WĘDROWNIK:
Wokal: Magdalena Grzegorzek, Anna Pieszka, Barbara Błaszczyk, Julia Kania, Martyna Kubiak, Marta Fedyniszyn, Joanna Smajdor, Łukasz Łoboda, Łukasz Wicher.

Bartek Pieszka - wibrafon, Radek Pendziałek - gitary, Paweł Siembieda - trąbka, Denys Ostrovnoi - saksofon, Marcin Starzec - puzon, Iwona Blacha- Durczok - piano, Michał Jakubczak - instrumenty klawiszowe, Martyna Sołtysik - gitara basowa, Michał Dziewiński - perkusja.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


GLIWICE

28.08.2022 , g. 18:00 (niedziela)

TEATR MIEJSKI W GLIWICACH

 
info

Bilety na termin:
28.08.2022 , g. 18:00 (niedziela)

  • 28.08.2022 , g. 18:00
  • GLIWICE
  • TEATR MIEJSKI W GLIWICACH
  • TEATR MIEJSKI W GLIWICACH
KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU IM. NORBERTA BLACHY O KONCERCIE: Koncert ten to zwieńczenie trzech dni świętowania z muzyką Norberta Blachy - wybitnego gliwickiego kompozytora, muzyka i pedagoga. W tym roku po raz dziesiąty odbywa się Wesoły Wędrownik - wydarzenie muzyczne poświęcone jego twórczości. Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali program, który pozwoli jeszcze bardziej wejść w świat kompozytora i poznać różne wymiary jego twórczości. Więcej informacji na www.wesolywedrownik.pl. Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy koncert muzyki chóralnej, drugiego rozpoczną się warsztaty gospel, a w dniu trzecim zaprosimy Państwa właśnie na koncert Jubileuszowy, o którym więcej poniżej: NA SCENIE WYSTĄPIĄ: Gość Specjalny - KUBA...
info
info

Inne wydarzenia w pobliżu

„Pocieszne Wykwintnisie” – Molier w Teatrze Praska 52

Pocieszne Wykwintnisie To prawdziwa teatralna petarda! to najbardziej znienawidzona przez Francuzów molierowska komedia. Dlaczego? Ostrze satyry godzi w prowincję, a ściślej w „ prowincjałki” – ich bezguście, pęd za modą, ale też piętnuje zadzieranie nosa tych ze stolicy… Wieczny podział na lepszy i gorszy sort! Paryżanie i pogardzana reszta. To świat,w którym nie można być sobą, „trza” przywdziać...
Pocieszne Wykwintnisie To prawdziwa teatralna petarda! to najbardziej znienawidzona przez Francuzów molierowska komedia. Dlaczego? Ostrze satyry godzi...
12.06.2024, Gliwice
SPEKTAKL

„Pocieszne Wykwintnisie” – Molier w Teatrze Praska 52

12.06.2024 Gliwice od 25,00 pln
kup bilet