menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

DRESZCZ BLUES BAND

Dreszcz Blues Band
Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy. Oprócz tego grają znane i lubiane covery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Eric Clapton, Rory Gallagher, Allman Brothers Band, Gary Moore, ZZ Top.
Tym razem, już po raz 19 zespół zagra koncert pamięci Tadeusza Nalepy. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest założyciel i gitarzysta zespołu Tomasz Kierejsza: muzyk, pedagog. Warto też przypomnieć, że Tadeusz Nalepa w 2004 r. był zaproszony na koncert do Suwałk dzięki inicjatywie Tomasza Kierejszy i był wielką atrakcją I Spotkań Bluesowych nad Czarną Hańczą. Od 2007 roku jest organizowany rokrocznie koncert pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy, z którym w 1995 roku w Szczecinie mógł wystąpić na wspólnym koncercie lider zespołu, co zaowocowało prawie 10 letnią współpracą z zespołem towarzyszącym Nalepie.

Dreszcz BLUES BAND wykonuje obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Dreszcz Blues Band jako formacja bluesowa koncertował na wielu imprezach związanych z bluesem np.: Bluesowe Zaduszki, Dni Suwałk, koncerty i festiwale bluesowe nie tylko w Polsce. Od roku 2019 grupa działała w niezmienionym składzie: Tomasz Kierejsza – gitary i wokal, Janusz Nowosiak - harmonijka, Krzysztof Filipkowski – instrumenty klawiszowe, Mariusz Panasiewicz – gitara basowa oraz Paweł Filipkowski – perkusja.
Formacja bluesowa dwukrotnie reprezentowała Polskę we Francji na Bay Car Blues Festiwal. W roku 2015 Dreszcz Blues Band wystąpił z wirtuozem harmonijki ustnej Tomkiem Cynamonem Kamińskim.

Zespół gościł już siedmiokrotnie na Suwałki Blues Festiwalu a w tym roku wystąpi po raz ósmy.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Suwałki

02.05.2024 , g. 19:30 (czwartek)

od 30,00 pln

Bilety na termin:
02.05.2024 , g. 19:30 (czwartek)

  • od 30,00 pln
Dreszcz Blues Band Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy. Oprócz tego grają znane i lubiane covery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Eric Clapton, Rory Gallagher, Allman Brothers Band, Gary Moore, ZZ Top. Tym razem, już po raz 19 zespół zagra koncert pamięci Tadeusza Nalepy. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest założyciel i gitarzysta zespołu Tomasz Kierejsza: muzyk, pedagog. Warto też przypomnieć, że Tadeusz Nalepa w 2004 r. był zaproszony na koncert do Suwałk dzięki inicjatywie Tomasza Kierejszy i był wielką atrakcją I Spotkań Bluesowych nad Czarną Hańczą. Od 2007 roku jest organizowany rokrocznie koncert pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy, z którym...
kup bilet

Inne wydarzenia organizatora