Organizator

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach

Dane kontaktowe

Plac Wojciecha Kilara 1
40-202 Katowice

Piątek 29 Wrzesień 2017 19:30
2017-09-29T19:30:00+0200
37. Rawy Blues Festival / Dudek Big Band / Eden Brent solo
37. Rawy Blues Festival / Dudek Big Band / Eden Brent solo Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach
2017-09-29 , godz. 19:30 (Piątek) Katowice Sala Koncertowa NOSPR

Opis wydarzenia:

37. Rawy Blues Festival / Dudek Big Band / Eden Brent solo

 

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach

29-09-2017 Katowice

Eden Brent
Znakomita amerykańska pianistka i wokalistka, trzykrotna laureatka Blues Music Awards, porównywana do Bessie SmithDiany Krall i Arethy Franklin, pochodząca z kolebki bluesa – Eden Brent. Jej dyskografia to cztery solowe albumy: „Something Cool”, „Mississippi Number One” (tytuł zaczerpnęła z nazwy autostrady, biegnącej niedaleko jej rodzinnego domu), „Ain't Got No Troubles” oraz „Jigsaw Heart”. W 2006 roku pianistka i wokalistka zwyciężyła w prestiżowym konkursie International Blues Challenge, w kategorii akustycznego bluesa. Wzięła również udział w trzech filmach dokumentalnych poświęconych bluesowi.
 
 
Irek Dudek Big Band
Muzyczny szef Rawy powraca do formuły występów z big bandem. Koncert z przekrojowym repertuarem: od płyty „No.1”, poprzez zaaranżowane na swingującą orkiestrę przeboje Shakin'Dudi, po bluesowe standardy.
Bigbandowa formuła towarzyszyła Irkowi Dudkowi od wczesnych lat osiemdziesiątych. Krytycy muzyczni pisali wówczas o "wielkim bluesowym show", "eksportowym widowisku" i powiewie wielkiego świata, jaki Dudek wniósł na polską scenę.
Big Band Irka Dudka po raz pierwszy zagra w sali koncertowej NOSPR-u. Doskonała akustyka tego miejsca podkreśli walory utworów z albumu „No.1" oraz standardów rozpisanych na bluesową orkiestrę. Tego koncertu nie można przegapić!

Kup bilet na 37. Rawy Blues Festival  - Bilety dostępne na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: 40-lecie Zespołu Pod Budą
Koncert
40-lecie Zespołu Pod Budą
Wrocław - 24 Wrzesień 2017 INFO
Bilety na: LETNIA FILHARMONIA - Operowa Letnia Noc - Piękne głosy z daleka
Koncert
LETNIA FILHARMONIA - Operowa Letnia No...
Jelenia Góra - 25 Sierpień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.