Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Sobota 10 Czerwiec 2017 20:00
2017-06-10T20:00:00+0200
ANGELA GHEORGHIU - KONCERT
ANGELA GHEORGHIU - KONCERT Teatr Wielki w Łodzi
2017-06-10 , godz. 20:00 (Sobota) Łódź Teatr Wielki

Opis wydarzenia:

ANGELA GHEORGHIU

 

Angela Gheorghiu, najbardziej czarująca i utalentowana śpiewaczka operowa naszych czasów, wystąpi na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi 10 czerwca 2017 r. o godz. 20:00. Koncert Angeli Gheorghiu został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Tylko raz i tylko u nas ta wielka postać największych scen operowych świata pojawi się, by w towarzystwie znakomitego tenora Călina Brătescu oraz Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Cipriana Teodoraşcu dać próbę swego talentu w słynnych fragmentach dzieł Pucciniego, Verdiego, Cilei, Bizeta, Catalaniego, mi.in. z Adriany Lecouvreur, Toski, Madame Butterfly, Otella, Carmen, Gianniego Schicchi, Manon Lescaut.
 
Angela Gheorghiu – najbardziej czarująca i utalentowana śpiewaczka operowa naszych czasów – urodziła się w małym rumuńskim miasteczku Adjud. Od wczesnego dzieciństwa widać było, że jej przeznaczeniem jest muzyka. Uczęszczała do szkoły muzycznej w Bukareszcie i także tam ukończyła studia w klasie Mii Barbu na Narodowym Uniwersytecie Muzycznym. Wspaniały głos i wyjątkowa prezencja zapewniły jej status międzynarodowej gwiazdy operowej.

Na arenie międzynarodowej zadebiutowała rolą Mimi w Covent Garden w roku 1992. W tym samym roku po raz pierwszy wystąpiła w Metropolitan Opera i w Wiedeńskiej Operze Narodowej. W 1994 roku wystąpiła w Covent Garden w partii Violetty (Traviata) w głośnym spektaklu, który następnie był emitowany w BBC. Od swego debiutu w Royal Opera House występowała w najważniejszych teatrach operowych na świecie. Jej repertuar obejmuje partie Mimi, Violetty, Charlotty, Julii, Neddy, Adiny, Toski, Magdy w Jaskółce, Manon, Małgorzaty, Leonory w Trubadurze i Adriany Lecouvreur. Nagrała wiele płyt dla wytworni takich jak EMI Classics i Decca. Otrzymała liczne odznaczenia włącznie z La Médaille Vermeil de la Ville de Paris i Orderem Sztuki i Literatury (Ordre des Arts et des Lettres).

Zagrała tytułową rolę w filmie Tosca w reżyserii Benoit Jacquota, a także wystąpiła w roli Julii w filmie nakręconym dla Online Classics. Ostatnio występowała w partiach Mimi (La Scala, Royal Opera House, Wiedeńska Opera Narodowa, Opera national de Paris, Metropolitan Opera, Opera Państwowa w Hamburgu), Toski (Royal Opera House, Opera Państwowa w Berlinie, San Francisco Opera, Wiedeńska Opera Narodowa, Metropolitan Opera), Magdy (Royal Opera House), Małgorzaty (Royal Opera House), Adriany Lecouvreur (Wiedeńska Opera Narodowa, Opera national de Paris)
i Charlotty (Wiedeńska Opera Narodowa, Festiwal w Salzburgu), a także w koncertach w Paryżu, Dublinie, Wiedniu i Salzburgu. Przyszłe angaże obejmują koncerty w Europie i Ameryce Północnej oraz spektakle w Londynie (Adriana Lecouvreur), Wiedniu (Tosca), Buenos Aires (Adriana Lecouvreur), Palermo (Adriana Lecouvreur).
 
Angela Gheorghiu na żywo! Supergwiazda w superkoncercie w Teatrze Wielkim w Łodzi już w czerwcu 2017 roku. To jedyna okazja, by tę supergwiazdę zobaczyć i usłyszeć na żywo; to tylko jeden koncert w Polsce!
 
Angela Gheorghiu - sopran
Călin Brătescu – tenor
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Cipriana Teodoraşcu
 
 
W programie m.in.:
„Del sultano Amuratte... Ecco: respiro appena”
– aria Adriany z I aktu opery Adriana Lecouvreur Francesco Cilei
 
 „Ma, dunque, è vero?”
– duet Adriany z Maurizia z II aktu opery Adriana Lecouvreur Francesco Cilei
 
„Sola, perduta, abbandonata”
– aria Manon z IV aktu opery Manon Lescaut Giacomo Pucciniego
 
 „Ave Maria”
– aria-modlitwa Desdemony z IV aktu opery Otello Giuseppe Verdiego
 
„Mario, Mario! – Son qui…”
– duet Toski i Cavaradossiego z I aktu opery Tosca Giacomo Pucciniego
 
„Ebben? Ne andrò lontana”
– aria Wally z I aktu opery La Wally Alfredo Catalaniego

Inne wydarzenia
Bilety na: Bruno Mars
Koncert
Bruno Mars
Kraków - 27 Maj 2017 KUP BILET
Bilety na: The Hardkiss
Koncert
The Hardkiss
Warszawa - 27 Maj 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.