Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski Kompania - wszystkie bilety

Połączenie tradycji ludowego muzykowania z uniwersalnym językiem współczesnego jazzu. Ale co ważne, a wszystko na, folkową nutę.Mazurki Artura Dutkiewicza, oparte na rytmach ludowych, w połączeniu z jazzowym groove’m oraz improwizacją są projektem prekursorskim we współczesnej polskiej muzyce. Jakby tego było mało, Dutkiewicz do swojego projektu zaprosił kapelę Janusza Prusinowskiego, czyli kontynuatorów tradycji ludowego muzykowania. Kompania gra i śpiewa tradycyjne mazurki i oberki n

Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Pałac w Rybnej Powstańców Warszawskich 83 42-680 Tarnowskie Góry

Dane kontaktowe

Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice

2020-10-29T19:00:00+0100
Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski Kompania Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2020-10-29, godz. 19:00 (Czwartek) Tarnowskie Góry Pałac w Rybnej

Opis wydarzenia:

Połączenie tradycji ludowego muzykowania z uniwersalnym językiem współczesnego jazzu. Ale co ważne, a wszystko na, folkową nutę.

Mazurki Artura Dutkiewicza, oparte na rytmach ludowych, w połączeniu z jazzowym groove’m oraz improwizacją są projektem prekursorskim we współczesnej polskiej muzyce. Jakby tego było mało, Dutkiewicz do swojego projektu zaprosił kapelę Janusza Prusinowskiego, czyli kontynuatorów tradycji ludowego muzykowania. Kompania gra i śpiewa tradycyjne mazurki i oberki na instrumentach ludowych: skrzypce, basy, flet drewniany, harmonia polska, szałamaja, bęben.

Koncert Artura Dutkiewicza oraz Kompanii Janusza Prusinowskiego stanowi oryginalną, pełną dynamiki kombinację nowoczesnego jazzu ze źródłową polską muzyką ludową i śpiewem.

Janusz Prusinowski Kompania
Janusz Prusinowski Kompania to kontynuatorzy tradycji wiejskich muzykantów. A przy okazji niezwykła formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji.

Artur Dutkiewicz
Pianista i kompozytor. „Ambasador jazzu”. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 60 krajach globu, od USA przez Europę po Hongkong i Australię.
 
Miejsce:
Pałac w Rybnej
Powstańców Warszawskich 83
42-680 Tarnowskie GóryBilety: 30 zł w przedsprzedaży / 40 zł w dniu koncertu
(wyłącznie w sprzedaży internetowej)
 
Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*

*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie


Organizator i pomysłodawca: Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert Jana Kondraka
Koncert
Koncert Jana Kondraka
Wągrowiec - 29 października 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Oblicza klasycyzmu
Koncert
Oblicza klasycyzmu
Płock - 30 października 2020 kup bilet od 22 zł
Bilety na: PAMIĘTAJMY…
Koncert
PAMIĘTAJMY…
Bydgoszcz - 30 października 2020 INFO
Bilety na: AL PARI QUARTET
Koncert
AL PARI QUARTET
Kalisz - 30 października 2020 kup bilet od 10 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.