Chopin nad wodami Motławy'20 - Patryk Morgaś

Jan Sebastian Bach – Kunst der Fuge – kontrapunkty 1-4Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur K. 330Fryderyk Chopin – Mazurki op. 33Fryderyk Chopin – Scherzo cis-moll op. 39 nr 3Karol Szymanowski – Preludia op. 1 nr 3, 7 i 8Bilet rodzinny - 55 złCena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)  Urodzony w 1999 roku w Mrągowie. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w PSM I st. im. F. Chopina w Mrągowie, a kontynuował w OSM I i
Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M" Ołowianka 1 80-614 Gdańsk

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Niedziela 19 lipca 2020 20:30
2020-07-19T20:30:00+0200
Chopin nad wodami Motławy'20 - Patryk Morgaś
Chopin nad wodami Motławy'20 - Patryk Morgaś Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2020-07-19 , godz. 20:30 (Niedziela) Gdańsk Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M"

Opis wydarzenia:

Jan Sebastian Bach – Kunst der Fuge – kontrapunkty 1-4
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur K. 330
Fryderyk Chopin – Mazurki op. 33
Fryderyk Chopin – Scherzo cis-moll op. 39 nr 3
Karol Szymanowski – Preludia op. 1 nr 3, 7 i 8
Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie) 
 
Urodzony w 1999 roku w Mrągowie. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w PSM I st. im. F. Chopina w Mrągowie, a kontynuował w OSM I i II st. Im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgra Mariusza Trzebniaka. W roku 2015 ukończył gimnazjum muzyczne tamże, po czym został uczniem Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kontynuował naukę pod kierunkiem mgr Alicji Wieczorek. Od października 2018 jest studentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry.
Jest laureatem wielu konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych, zarówno solowych, jak i kameralnych, m.in. Nagroda Prezesa Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego oraz Nagroda Artystyczna im. Tatiany Shebanovej ,,Za szczególne predyspozycje chopinowskie" na XIV Międzynarodowym Forum Pianistycznym ,,Bieszczady bez granic" oraz III miejsce w I Międzynarodowym V Ogólnopolskim Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie I miejsce w XIX Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych W Jaworze, nagroda Grand Prix w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów Kameralnych w Szczecinie oraz III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku.
Koncertował między innymi w Pałacu Uphagena w Gdańsku-Wrzeszczu, Gdańskim Ratuszu Staromiejskim oraz w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z Lwowską Orkiestrą Kameralną ,,Akademia”, występując z nią w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego ,,Bieszczady bez granic” w Ustrzykach Dolnych oraz Jarosławiu. Występował również wraz z kwartetem smyczkowym ,,NeoQuartet” w ramach koncertu ,,Pomorskie Talenty Muzyczne” w Słupsku.
Uczestniczył w lekcjach mistrzowskich u boku wielu znamienitych pianistów m.in. prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Alicją Paletą-Bugaj, prof. Katarzyną Popową-Zydroń, prof. Waldemarem Andrzejewskim oraz prof. Berndem Goetzke.
Inne wydarzenia
Bilety na: MORBUS
Koncert
MORBUS
Gołdap - 11 lipca 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: CUMBANCHEROS BAND
Koncert
CUMBANCHEROS BAND
Wągrowiec - 11 lipca 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: BANG ON BLUES
Koncert
BANG ON BLUES
Gołdap - 12 lipca 2020 kup bilet od 20 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.