Fryderykowi na urodziny - kameralny wieczór z Chopinem - wszystkie bilety

Fryderykowi na urodziny - kameralny wieczór z Chopinem Jerzy Maciejewski – fortepianAndrzej Wróbel – wiolonczela Polot, finezja, kunszt – w taki sposób najprościej można określić pianistykę wirtuoza, Jerzego Maciejewskiego. Solista, członek zespołów kameralnych, w tym autorskiego Tria Fortepianowego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także jeden z członków i współzałożyciel zespołu Camerata Vistula, swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok i czyni to zawsze z jednakowym, ch

Organizator

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna aleja Solidarności 76B 00-145 Warszawa

Dane kontaktowe

Obrońców 31
03-933 Warszawa

2021-02-28T18:00:00+0100
2021-02-28, godz. 18:00 (Niedziela) Warszawa Warszawska Opera Kameralna

Opis wydarzenia:

Fryderykowi na urodziny - kameralny wieczór z Chopinem

 
Jerzy Maciejewski – fortepian
Andrzej Wróbel – wiolonczela
 
Polot, finezja, kunszt – w taki sposób najprościej można określić pianistykę wirtuoza, Jerzego Maciejewskiego. Solista, członek zespołów kameralnych, w tym autorskiego Tria Fortepianowego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także jeden z członków i współzałożyciel zespołu Camerata Vistula, swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok i czyni to zawsze z jednakowym, charakterystycznym dla siebie pietyzmem.
Jerzy Maciejewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Marii Wiłkomirskiej (dzisiaj Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Jego talent szybko dostrzeżono, dzięki czemu w czasie studiów był wielokrotnym stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.
Kariera Jerzego Maciejewskiego przebiega trójtorowo, zarówno jako wykonawcy, pedagoga, jak i popularyzatora muzyki. Swą działalność artystyczną realizuje zarówno w sferze solistycznej, jak i kameralnej. W tej pierwszej bardzo istotna jest ciągła współpraca z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, a w jej ramach m.in. występy z licznymi recitalami w Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich oraz innych miejscach związanych z naszym kompozytorem.
Pianista uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych (m.in. w Dusznikach i Słupsku). Jest zapraszany do udziału w koncertach filharmonicznych w całym kraju, a także przez różne instytucje muzyczne za granicą. Koncertował niemal w całej Europie, Meksyku oraz Korei Południowej.
Z jednakową erudycją co chopinowskie dzieła, Jerzy Maciejewski interpretuje muzykę współczesną, niejednokrotnie dokonując światowych prawykonań.
Jest jurorem konkursów, wykładowcą kursów oraz klas mistrzowskich. Od lat zaliczany jest do grona najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina, a jego interpretacje zarówno krytycy, jak i melomani określają mianem wzorcowych, zbudowanych na dwóch fundamentach: wirtuozerii i erudycji. Podczas koncertu Jerzemu Maciejewskiemu towarzyszyć będzie zasłużony i ceniony wiolonczelista Andrzej Wróbel.
Czas trwania: 60 minut
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert symfoniczny 27.02.2021 g. 18
Koncert
Koncert symfoniczny 27.02.2021 g. 18
Warszawa - 27 lutego 2021 INFO
Bilety na: Camerata Silesia / Vasks i Liszt
Koncert
Camerata Silesia / Vasks i Liszt
Katowice - 27 lutego 2021 INFO
Bilety na: Kathia
Koncert
Kathia
Ostrzeszów - 27 lutego 2021 kup bilet od 21 zł
Bilety na: BALET O KAWIE KONCERT FAMILIJNY
Koncert
BALET O KAWIE KONCERT FAMILIJNY
Gorzów Wielkopolski - 28 lutego 2021 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Koncert symfoniczny 6.03.2021 g. 18
Koncert
Koncert symfoniczny 6.03.2021 g. 18
Warszawa - 06 marca 2021 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.