Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Sobota 6 Styczeń 2018 19:00
2018-01-06T19:00:00+0100
I BAL GDAŃSKI 2018-W irlandzkim rytmie
I BAL GDAŃSKI 2018-W irlandzkim rytmie Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2018-01-06 , godz. 19:00 (Sobota) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
INFO

Opis wydarzenia:

Występujący od 30 lat na scenie, nagrodzony Fryderykiem za swoją muzykę, zdobywca złotej i platynowej płyty – zespół Carrantuohill, wspólnie z wielokrotnymi Mistrzami Świata w tańcu irlandzkim – formacją Salake prezentują nowatorskie widowisko artystyczne w Irlandzkim Rytmie.
Carrantuohill - jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Grupa koncertuje od Moskwy po Irlandię (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja), na swym koncie zespół ma równiez koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 14 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna). Carrantuohill jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii etno/folk. Członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.
Salake - niezwykle utytułowany i uznany na świecie zespół (m. in. wielokrotni Mistrzowie Świata w swojej dyscyplinie !) tym razem pokazuje się w pełnym wymiarze, w formule klasycznego widowiska muzyczno-tanecznego i to u boku bardzo doświadczonych muzyków. Tancerze prezentują w mistrzowskim stylu najbardziej ulubione przez widzów elementy irlandzkiego tańca, ale dodają do występu liczne ozdobniki pochodzące z wielu innych dziedzin tanecznych, pokazując, jak wielkie to bogactwo artystycznej przestrzeni.
 
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Zalewski śpiewa Niemena
Koncert
Zalewski śpiewa Niemena
Warszawa - 05 Luty 2018 INFO
Bilety na: Koncert zespołu Dżem
Koncert
Koncert zespołu Dżem
Tarnowo Podgórne - 03 Marzec 2018 KUP BILET od 65 zł
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Wrocław - 15 Kwiecień 2018 KUP BILET od 99 zł
Bilety na: Kolędy Świata: TGD + Goście
Koncert
Kolędy Świata: TGD + Goście
Warszawa - 17 Styczeń 2018 INFO
Bilety na: Gershwin Forever
Koncert
Gershwin Forever
Warszawa - 17 Styczeń 2018 INFO
Bilety na: Środa młodych / Koncert zwycięzcy  II Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego
Koncert
Środa młodych / Koncert zwycięzcy II...
Katowice - 17 Styczeń 2018 INFO
Bilety na: Wolf Alice
Koncert
Wolf Alice
Warszawa - 17 Styczeń 2018 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.