Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Niedziela 23 września 2018 19:00
2018-09-23T19:00:00+0200
INAUGURACJA SEZONU i wieczór wspomnień - TOMASZ KONINA in memoriam
INAUGURACJA SEZONU i wieczór wspomnień - TOMASZ KONINA in memoriam Teatr Wielki w Łodzi
2018-09-23 , godz. 19:00 (Niedziela) Łódź Teatr Wielki
INFO

Opis wydarzenia:

23 września 2018


WIECZÓR WSPOMNIEŃ I PLANÓW
 
Operowe „spotkanie”  z Tomaszem Koniną i Jego pamiętnymi realizacjami Kandyda, Makbeta, Adriany Lecouvreur, Barona cygańskiego, Kochanków z klasztoru Valldemosa – z przyczyn niezależnych od Teatru – zmuszeni byliśmy  przełożyć na inny termin. I właśnie on nadszedł – 23 września 2018 r. na naszej scenie pojawi się barwna galeria operowych postaci, które  dla Państwa i dla nas raz jeszcze powrócą by przypomnieć siebie, wspaniałą muzykę, niezwykle oryginalne  inscenizacje Reżysera  i… Jego samego.
 
A że scena – jak i życie – nie uznaje pustki, to pojawią się na niej tego wieczoru także bohaterowie  operowych dzieł muzycznych, które w całości zaprezentujemy w nowym  sezonie artystycznym 2018/2019; będą wśród nich być może znane już Państwu  z innych prezentacji i wykonań, ale będą i te, z którymi na naszej scenie zetkną się Państwo po raz pierwszy! 
 
W programie:
 
Część I
Wspomnienie Tomasza Koniny oraz spektakli w jego reżyserii: 
arie, ensemble i sceny zbiorowe m.in. z "Kandyda" L. Bernsteina, "Barona cygańskiego" J. Straussa, "Adrianny Lecouvreur" F. Cilei i "Makbeta" G. Verdiego.
 
Część II
Uroczysta Inauguracja Sezonu:
fragmenty znakomitych dzieł z nadchodzącego repertuaru takich jak: "Bal u naczelnika", "Człowiek z manufaktury" R. Janiaka, "Samson i Dalila" C. Saint-Saensa, "Rigoletto" G. Verdiego, "Tramwaj zwany pożądaniem" A. Previna, "Zemsta nietoperza" J. Straussa oraz baletu "Don Kichot" z muzyką L. A. Minkusa.
 
Wystąpią m.in.
Soliści TWŁ: Joanna Woś, Monika Cichocka, Dorota Wójcik, Patrycja Krzeszowska, Anna Wiśniewska-Schoppa, Agnieszka Makówka, Bernadetta Grabias, Olga Maroszek, Krzysztof Marciniak, Łukasz Motkowicz, Zenon Kowalski, Grzegorz Szostak, Przemysław Rezner, Aleksandra Borkiewicz i Dawid Kwieciński oraz
chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi. Dyrygować koncertem będą: Marta Kosielska, Michał Kocimski oraz Vladimir Kiradjiev.
 
Zapraszamy  więc serdecznie i wierzymy, że i refleksyjne spotkanie z nieszablonową twórczością  ulubionego reżysera łodzian – Tomasza Koniny – i nasze premierowe zapowiedzi  spotkają się z Państwa zainteresowaniem.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Happysad
Koncert
Happysad
Poznań - 06 października 2018 kup bilet od 60 zł
Bilety na: Luxtorpeda + Goście
Koncert
Luxtorpeda + Goście
Poznań - 13 października 2018 kup bilet od 50 zł
Bilety na: FISH
Koncert
FISH
Poznań - 15 października 2018 kup bilet od 145 zł
Bilety na: AGA ZARYAN
Koncert
AGA ZARYAN
Łódź - 15 listopada 2018 kup bilet od 75 zł
Bilety na: Chris Botti z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia
Koncert
Chris Botti z Narodową Orkiestrą Symfo...
Katowice - 28 maja 2019 INFO
Bilety na: Brodka MTV Unplugged
Koncert
Brodka MTV Unplugged
Warszawa - 26 września 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.