Los Duendes

Międzynarodowa formacja, specjalizująca się w muzyce flamenco oraz latino! . W programie utwory z repertuaru takich gwiazd, jak: Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy Niñi Pastori!Zespół powstał w 2018 roku we Wrocławiu. Liederem Los Duendes jest Borja Soto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce. Występował w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom / pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wroc
Organizator

Klub Blue Note

Blue Note Jazz Club Kościuszki 79 61-891 Poznań

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Piątek 18 września 2020 20:00
2020-09-18T20:00:00+0200
Los Duendes
Los Duendes Klub Blue Note
2020-09-18 , godz. 20:00 (Piątek) Poznań Blue Note Jazz Club
INFO

Opis wydarzenia:

Międzynarodowa formacja, specjalizująca się w muzyce flamenco oraz latino! . W programie utwory z repertuaru takich gwiazd, jak: Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy Niñi Pastori!

Zespół powstał w 2018 roku we Wrocławiu. Liederem Los Duendes jest Borja Soto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce. Występował w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom / pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, Brave Together. Był również dyrektorem artystycznym cyklu koncertowego Wieczory Flamenco.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco – Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta zadebiutował wydawnictwem „Castles of Spain”, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, wydał płytę flamenco „Fantasias y Danzas”, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 pojawił się kolejny album zatytułowany „Conmover”.

Piotr Łyszkiewicz to saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Współpracował z Marcinem Świetlickim, Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Krzysztofem Zalewskim, raperem Jamesem Izcrayem, Barbarą Wrońską, Oksaną Predko, Kasią Klimczyk, Abduloulayem Badjim, producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem, zespołami The Dumplings oraz Sorry Boys. Członek Mitch & Mitch, P.K.P. Trio, Second Exit, Tango & Cash, 3 Jets. Ma za sobą współpracę z zespołami: Małe Instrumenty, The Kurws, Ziemia Planeta Ludzi, Ballady i Romanse.

Osmar Pegudo Álvarez jest kubańskim perkusistą. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. Enrique Lazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to Estrellas Cubanas i Grupo Cuba Libre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torresa i Havana Dreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, takimi jak Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, Moisés Bethencourt czy The Cuban Latin Jazz.

Słowo "Duende" to elf, krasnal, małe magiczne stworzenie zamieszkujące przestrzeń na pograniczu rzeczywistości i fantazji, obecny w legendach wielu kultur od zarania dziejów. W kulturze flamenco "mieć duende" znaczy posiadać specjalny talent do śpiewu czy grania na instrumencie. To dusza artystyczna odzwierciedlona w sztuce. Magiczny i autentyczny pierwiastek, który z pewnością Los Duendes ma!

Borja Soto (Hiszpania) –wokal, Piotr Łyszkiewicz (Polska) – instrument dęte, Rainer Maria Nero (Austria) - gitara, Osmar Pegudo (Kuba) – instrumenty perkusyjne.

Artyści:


Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI.
Koncert
Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI....
Poznań - 19 września 2020 INFO
Bilety na: ZAGUBIONE SKARBY – Joanna Okoń / Anna Wróbel / Elena Zhukova
Koncert
ZAGUBIONE SKARBY – Joanna Okoń / Anna...
Kazimierz Dolny nad Wisłą - 19 września 2020 kup bilet od 35 zł
Bilety na: Ola Jas: Jasna Tour
Koncert
Ola Jas: Jasna Tour
Poznań - 21 września 2020 kup bilet od 51 zł
Bilety na: BELLA ITALIA !
Koncert
BELLA ITALIA !
Jelenia Góra - 24 września 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: PŁOCKIE TALENTY
Koncert
PŁOCKIE TALENTY
Płock - 24 września 2020 kup bilet od 22 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.