Lua Preta feat. Manuela Marsal Cabitango i Manuel Nex

Nigdy wcześniej w Polsce nikt nie tworzył muzyki, która w sposób tak bezpośredni, konsekwentny i przede wszystkim udany wpisywałaby się w obecne trendy sceny zapoczątkowanej przed laty przez Global Bass!Moment, który można uznać za prapoczątek projektu Lua Preta, to rok 2010, kiedy jeden z najbardziej doświadczonych i znanych polskich DJów – Mentalcut postanowił na poważnie zabrać się za produkcję muzyki. Pierwszym pomysłem było stworzenie kompozycji na skrzyżowaniu kuduro i brytyjsk
Organizator

Klub Blue Note

Blue Note Jazz Club Kościuszki 79 61-891 Poznań

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Poniedziałek 5 października 2020 20:00
2020-10-05T20:00:00+0200
Lua Preta feat. Manuela Marsal Cabitango i Manuel Nex
Lua Preta feat. Manuela Marsal Cabitango i Manuel Nex Klub Blue Note
2020-10-05 , godz. 20:00 (Poniedziałek) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Nigdy wcześniej w Polsce nikt nie tworzył muzyki, która w sposób tak bezpośredni, konsekwentny i przede wszystkim udany wpisywałaby się w obecne trendy sceny zapoczątkowanej przed laty przez Global Bass!

Moment, który można uznać za prapoczątek projektu Lua Preta, to rok 2010, kiedy jeden z najbardziej doświadczonych i znanych polskich DJów – Mentalcut postanowił na poważnie zabrać się za produkcję muzyki. Pierwszym pomysłem było stworzenie kompozycji na skrzyżowaniu kuduro i brytyjskiej elektroniki. Później ta druga stylistka odeszła na dalszy plan, a afrykański ogień i już konkretniejsze pomysły na powołanie do życia Lua Prety nadeszły około cztery lata potem wraz z poznaniem Luzii Viegas D’Abreu Avelino aka Ms. Gia, której rodzice pochodzą z Angoli i Sao Tome e Principe.

Przełomem dla poznańskiego duetu okazał się się singiel „Quero Mais” wydany w 2018 roku, w którym gościnnie udział wziął Morena Leraba z Lesotho, posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych głosów z Afryki i jednocześnie jeden z ulubionych wokalistów Spoeka Mathambo, a także współpracownik Damona Albarna. Piosenka ta stała się największym hitem zespołu, a jej remiksowania podjął się na przykład ghański projekt Jowaa, który w tym samym czasie pracował nad przeróbką dla samej Fever Ray.

Lua Preta wystąpili między innymi na festiwalu Unsound 2017 oraz we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii. Belgii, Wielkiej Brytanii, Danii i Finlandii. Zagrali również dwa koncerty w Nowym Jorku. Obecnie duet pracuje nad debiutanckim długogrającym albumem  i powoli wraca do postpandemicznego koncertowania.

Manuela Marsal Cabitango – profesjonalna tancerka o polskim i angolskiego pochodzeniu. Jedna z prekursorek kuduro i afro-house w Polsce. Półfinalistka programu Mam Talent wraz z grupą Mulemba. Międzynarodowa instruktorka taneczna – regularnie prowadzi warsztaty w wielu krajach Europy (Portugalia, Włochy, Francja, Finlandia itd.), w Stanach Zjednoczonych (Nowy Orlean, Orlando), Australii (Perth) i Angoli (Luanda). W 2017/ 2018 roku instruktorka tańca w Lizbonie. Współpracowała z licznymi artystami (Mallu Magalhães, Kaysha, Djodje, Kady, Blaya, Patricia Kazadi, Pupilos do Kuduro).

Współorganizatorzy koncertu: Camões, I.P. oraz Zakład Portugalistyki Instytutu Filologii Romańskiej UAM

Ms Gia – wokal, Mentalcut – perkusja elektroniczna , Łukasz Jasiak – djembe Isilda Lima Viegas d'Abreu – wokal, taniec (gość specjalny)
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI.
Koncert
Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI....
Poznań - 19 września 2020 INFO
Bilety na: ZAGUBIONE SKARBY – Joanna Okoń / Anna Wróbel / Elena Zhukova
Koncert
ZAGUBIONE SKARBY – Joanna Okoń / Anna...
Kazimierz Dolny nad Wisłą - 19 września 2020 kup bilet od 35 zł
Bilety na: Ola Jas: Jasna Tour
Koncert
Ola Jas: Jasna Tour
Poznań - 21 września 2020 kup bilet od 51 zł
Bilety na: BELLA ITALIA !
Koncert
BELLA ITALIA !
Jelenia Góra - 24 września 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: PŁOCKIE TALENTY
Koncert
PŁOCKIE TALENTY
Płock - 24 września 2020 kup bilet od 22 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.