Organizator

Klub Blue Note

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Wtorek 14 Listopad 2017 20:00
2017-11-14T20:00:00+0100
MARCIN ŁOSIK TRIO
MARCIN ŁOSIK TRIO Klub Blue Note
2017-11-14 , godz. 20:00 (Wtorek) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Nasycona romantyzmem, pełna energii, fraza Marcina Łosika przenika się z pomysłową, czasem zaskakująco kontrastującą, sekcją rytmiczną. Rysowane jakby miękką kreską okrągłe pulsowanie Roberta Rasza (perkusja) łączy energetyczne frazowanie Ksawerego Wójcińskiego (kontrabas) w spójny fundament. Trio wciąż zatacza kręgi inspiracji. Motywy, frazy, emocje. Wspólne odczuwanie poparte wyjątkową intuicją muzyczną – tym jest Marcin Łosik Trio na scenie.

Marcin Łosik - polski pianista i kompozytor, autor ponad 40 utworów jazzowych. Od 2014 r. związany z nowojorską wytwórnią Dot Time Records.

Nagrany przez trio album „Emotional Phrasing” dostępny jest w USA, Europie Zachodniej, krajach azjatyckich takich jak Korea Południowa czy Japonia. Od 2017 r. także w Polsce.

Płyta ta otrzymała srebrny medal w rankingu Jazz Audio Award 2016 przyznawanym przez Jazz Critique Magazine Japan. To drugi najlepszy album w kategorii muzyka instrumentalna w Japonii.

Zaraz po otrzymaniu nagrody „Emotional Phrasing” plasował się na 11. miejscu w rankingu 100 najlepiej sprzedających się płyt w Japonii, wyżej niż „Another Time: The Hilversum Concert of Bill Evans” (13. miejsce w rankingu), wyżej niż „Vsop II Tokyo 1983 by Herbie Hancock” (18. miejsce w rankingu), wyżej niż „Some Other Time: The Lost Session From The Black Forest by Bill Evans” (32. miejsce w rankingu), wyżej niż „Nearness by Brad Mehldau and Joshua Redman” (53. miejsce w rankingu).

Krytyka o Emotional Phrasing oraz o Marcin Łosik Trio.

Adam Baruch:
„Słuchając muzyki od samego początku staje się rzeczą oczywistą, że Łosik jest kolejnym przedstawicielem niesamowicie utalentowanej nowej fali polskich pianistów / kompozytorów jazzowych, która eksplodowała na lokalnej stronie w ostatniej dekadzie […]. Jako trio, muzycy współdziałają razem tak blisko perfekcji jak tylko można by tego oczekiwać […]. Jeśli to jest to, co Łosik jest w stanie zaprezentować nam na swoim debiutanckim albumie, to staje się to naprawdę przerażające, jeśli się zastanowimy, co może on osiągnąć w ciągu dekady.”

Gerd Harthus:
„Gdy słucha się CD Marcina Łosika oraz współpracujących z nim muzyków, już od pierwszych faktów nie ma żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z dojrzałymi osobowościami muzycznymi, które w międzynarodowym zestawieniu nie muszą obawiać się żadnego porównania […] EST, Vein, No Square, Phronesis … Wcześniej uważałem tria fortepianowe raczej za nudne, chyba że były wielkie. Dzisiaj, te wymienione tutaj, mogę słuchać całymi godzinami i Emotional Phrasing Marcina Łosika definitywnie do nich należy.”

Peter McLaren:
„To nagranie nie powinno być przeoczone przez żadnego entuzjastę tria fortepianowego.”

Marcin Łosik - fortepian, Ksawery Wójciński - kontrabas, Robert Rasz - perkusja

Bilety:
20 zł – przedsprzedaż
30 zł – w dniu koncertu
Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Poznań - 02 Grudzień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.