PIANO.PL – Koncert Charytatywny - wszystkie bilety

Organizator

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM "KOLOROWY ŚWIAT"

Dane kontaktowe

Żabia 10/12
91-457 Łódź

2018-10-27T19:00:00+0200
PIANO.PL – Koncert Charytatywny FUNDACJA POMOCY DZIECIOM "KOLOROWY ŚWIAT"
2018-10-27, godz. 19:00 (Sobota) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź

Opis wydarzenia:

#17milionów dźwięków - gwiazdy polskiego jazzu i pianistyki dla dzieci dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym
 
27.10.2018 godzina 19:00 Gmach Filharmonii Łódzkiej przy ul. Narutowicza 20/22 w Łodzi
 
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj – fortepian
Bartosz Dworak String Quartet
gościnnie Henryk Miśkiewicz – saksofon
 
PO RAZ PIERWSZY W ŁODZI w wielokrotnie nagradzanym przez krytyków i dziennikarzy oraz cieszącym się ogromnym uznaniem publiczności projekcie PIANO.PL
 
Bilety w cenie 60, 80, 100 zł. Osoby kupujące bilety w cenie 100 zł otrzymają od organizatora koncertu - Fundacji Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat"  wyjątkowe podziękowanie – niespodziankę.
 
Dorota Miśkiewicz projektem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce, podkreśla dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem!
To wyjątkowe wydarzenie będzie jednocześnie muzycznym wyrazem solidarności ze wszystkimi 17 milionami osób na świecie dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym - MPD. Wrażliwość na los drugiego człowieka zabrzmi piękną nutą, a dzięki muzyce pragnienia osób niepełnosprawnych będą bardziej słyszalne. Koncert jest jednym z elementów Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów organizowanej już po raz czwarty przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” w Łodzi. Koncert ma charakter charytatywny. Pozyskane ze sprzedaży biletów środki przeznaczone zostaną na rehabilitację dzieci z „Kolorowego Świata”. W trakcie koncertu przeprowadzona zostanie także licytacja na ten cel.
 
Publiczności Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący kontynuacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie w 2016 roku. W PIANO.PL prezentowanym po raz pierwszy w Łodzi 27.10.2018 w Gmachu Filharmonii  Łódzkiej udział wezmą wybitni pianiści tworzący historię polskiego jazzu, reprezentujący trzy muzyczne generacje: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj, a także Bartosz Dworak String Quartet i gościnnie Henryk Miśkiewicz.
Na koncert składają się piosenki wybrane przez Dorotę Miśkiewicz należące do kanonu polskiej muzyki. Decyzje aranżacyjne dotyczące wykonywanych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje zaskakują, pokazują nowe oblicze piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają i łączą pokolenia odbiorców.
 
Za koncert i płytę PIANO.PL Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody Fryderyki w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki, zwyciężyła w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach Jazzowe Wydarzenie Roku  i  Album Roku.
 
Więcej informacji o Fundacji, kampanii, koncercie i artystach biorących w nim udział na www.kolorowyswiat.org i www.17milionow.pl
Inne wydarzenia
Bilety na: Muniek i Przyjaciele
Koncert
Muniek i Przyjaciele
Warszawa - 10 listopada 2018 kup bilet od 94 zł
Bilety na: POLSKA MUZYKA XXI WIEKU
Koncert
POLSKA MUZYKA XXI WIEKU
Bydgoszcz - 21 października 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Con Fuoco | CZAS DLA NAS
Koncert
Con Fuoco | CZAS DLA NAS
Toruń - 21 października 2018 INFO
Bilety na: Na Cygańską nutę
Koncert
Na Cygańską nutę
Łódź - 22 października 2018 kup bilet od 75 zł
Bilety na: Obrazy dźwiękami malowane
Koncert
Obrazy dźwiękami malowane
Warszawa - 22 października 2018 kup bilet od 2 zł
Bilety na: 40-lecie Zespołu Pod Budą
Koncert
40-lecie Zespołu Pod Budą
Kraków - 22 października 2018 INFO
Bilety na: Eva Navrot
Koncert
Eva Navrot
Poznań - 22 października 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Mela Koteluk Migawka
Koncert
Mela Koteluk Migawka
Poznań - 22 października 2018 kup bilet od 99 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.