THE FRUITCAKES | Scena na Piętrze | 27.11.20 - wszystkie bilety

27.10.20Scena na Piętrze / Poznańgodzina 20:00Bilety:25 zł (przedsprzedaż)35 zł (w dniu koncertu) Bilety dostępne są online oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza. Nie przyjmujemy rezerwacji.  THE FRUITCAKES W erze dominacji elektroniki, zwrócenie się w kierunku lat 60 i 70 - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Jednak w twórczości The Fruitcakes nie ma przypadku - to

Organizator

Estrada Poznańska

Scena na Piętrze Masztalarska 8 61-746 Poznań

Dane kontaktowe

Masztalarska 8
61-767 Poznań

2020-11-27T20:00:00+0100
2020-11-27, godz. 20:00 (Piątek) Poznań Scena na Piętrze

Opis wydarzenia:

27.10.20
Scena na Piętrze / Poznań
godzina 20:00
Bilety:
25 zł (przedsprzedaż)
35 zł (w dniu koncertu) 
Bilety dostępne są online oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza.
Nie przyjmujemy rezerwacji.
 
 
THE FRUITCAKES

 
W erze dominacji elektroniki, zwrócenie się w kierunku lat 60 i 70 - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Jednak w twórczości The Fruitcakes nie ma przypadku - to świadomy dobór środków, dzięki którym powstała wyjątkowa koncepcja zespołu robiącego ogromną różnicę na polskiej scenie muzycznej XXI wieku.
 
Oddając hołd klasyce rocka końca lat 60', czego dowodem są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej, The Fruitcakes jednocześnie nie odcinają się od współczesności. W muzyce grupy odnaleźć można odniesienia do zespołów takich jak Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard czy Wilco. Zespół tworzy muzykę niesamowicie dopracowaną harmonicznie. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym wyszukanych smaczków i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał koncertowy.
 

Grupa zadebiutowała w 2015 roku ciepło przyjętym wśród entuzjastów big-bitu albumem "Cukier, Ciastka, Miłość", wydanym własnym sumptem. 7 lipca 2017 roku ukazał się krążek zatytułowany "2", nagrany w całości techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Pracą nad albumem kierował Maciej Cieślak - współtwórca zespołów Ścianka i Lenny Valentino. Płyta dystrybuowana była przez belgijską wytwórnię [PIAS], stąd album uzyskał ciepłe przyjęcie przez krytyków w Polsce, jak i zagranicą. W ramach promocji "2", zespół miał okazję wystąpić na kilku festiwalach, w tym na głównej scenie Off Festiwalu, Spring Breaku, Seazone Music, AlterFest, Slot Art Festiwal, Off Camera czy Venegy Fesztiwal na Węgrzech.
 
Pod koniec 2019 roku zespół podpisał oficjalny kontrakt z wytwórnią [PIAS] Poland & Eastern Europe, więc trzecia płyta zespołu pt. "Into The Sun", która premierę miała w marcu 2020 roku, ukazała się zarówno w Polsce, jak i w 16 innych krajach europejskich. Album zarejestrowany został w profesjonalnych przestrzeniach studia Tall Pine Records usytuowanego w Kolbudach. Mixem zajął się wspomniany wcześniej Maciej Cieślak, natomiast masteringiem Marcin Cichy, znany m.in. z kolektywu Skalpel.
 
The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci materiału wyrazistego i złożonego w swojej strukturze. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom - słychać to w każdej spośród dziesięciu kompozycji, które znalazły się na "Into The Sun", płycie, która ma nie tylko przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60' i 70' wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.*** Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Scenie na Piętrze znajdziecie na stronie: www.estrada.poznan.pl 
Inne wydarzenia
Bilety na: Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka
Koncert
Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław S...
Gliwice - 22 października 2020 INFO
Bilety na: Michał Wiśniewski Akustycznie Część 2 - ZAWSZE NAPRZÓD - NIGDY WSTECZ
Koncert
Michał Wiśniewski Akustycznie Część 2...
Poznań - 22 października 2020 INFO
Bilety na: 24. Wielkanocny Festiwal LvB  22.10.2020 g. 19:30
Koncert
24. Wielkanocny Festiwal LvB 22.10.20...
Warszawa - 22 października 2020 INFO
Bilety na: ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM
Koncert
ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM
Warszawa - 23 października 2020 INFO
Bilety na: ROK BEETHOVENA
Koncert
ROK BEETHOVENA
Bydgoszcz - 23 października 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: KONTRABAS I... NIEDŹWIEDŹ
Koncert
KONTRABAS I... NIEDŹWIEDŹ
Poznań - 23 października 2020 INFO
Bilety na: Beethoven... Dziś
Koncert
Beethoven... Dziś
Płock - 23 października 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Makowicz / Możdżer / zmiana daty koncertu
Koncert
Makowicz / Możdżer / zmiana daty konce...
Katowice - 23 października 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.