Organizator

Trele Morele Punkt Kultury

Dane kontaktowe

Relaksowa 37/33
02-796 Warszawa

Sobota 2 Grudzień 2017 17:30
2017-12-02T17:30:00+0100
The Time Quartet – od Sinatry do Adele
The Time Quartet – od Sinatry do Adele Trele Morele Punkt Kultury
2017-12-02 , godz. 17:30 (Sobota) Warszawa TRELE MORELE Punkt Kultury

Opis wydarzenia:

W ramach nowego cyklu TRELE MORELE LIVE wystąpi The Time Quartet.
Zapraszamy na koncert zespołu The Time Quartet, jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych. Zespół wykona nowatorski program składający się z utworów muzyki rozrywkowej i filmowej w ich autorskich aranżacjach na kwartet smyczkowy. Wyobrażacie sobie jak może zabrzmieć Metallica, Michael Jackson czy Bruno Mars na instrumentach smyczkowych? W repertuarze koncertu znajdą się również aranżacje utworów takich artystów jak: ABBA, Europe, Withney Huston, Coldplay, Adele, John Legend, Lipps oraz najsłynniejsze tematy z muzyki filmowej: "James Bond", "Gra o tron", tango z filmu "Zapach kobiety" czy "Star Wars".

Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie:
I skrzypce - Maksymilian Grzesiak, II skrzypce - Katarzyna Boniecka, altówka – Aleksandra Demowska-Madejska i wiolonczela - Małgorzata Duź.
W ciągu kilkunastu lat pracy artystycznej kwartet wykonał ponad kilkaset koncertów w kraju i za granicą, a także współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami: Andrzej Jagodziński Trio, Michał Tokaj, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Agnieszka Wilczyńska - z którą nagrali płytę "Tutaj mieszkam" (płyta ta w 2016 r. otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku jazz), Maciej "Trifonidis" Bielawski - z którym nagrali już 3 płyty oraz Bartosz Gliniak - którego muzykę do filmów regularnie nagrywają. Obecnie współpracują z Mietkiem Szcześniakiem w ramach najnowszej trasy koncertowej z programem „Nierówni”, razem z Marcinem Pospieszalskim i Krzysztofem Herdzinem. Są założycielami i tworzą podstawę studyjnej orkiestry Melanidis Orchestra, z którą nagrali muzykę do 7 polskich i zagranicznych filmów.
Uczestniczyli w kilku polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. w XXXI Silesian Jazz Meeting, XXIII Jazz Standard's Festival, Festiwalu "Dwa Brzegi", Festiwalu Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu 3 Oktawy w Ełku, IX Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach, XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.
The Time Quartet w swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej ze wszystkich epok. Odpowiadając również na potrzeby szerszego grona odbiorców kwartet rozszerzył swoje działania tworząc własne oryginalne aranżacje muzyki popularnej - filmowej i rozrywkowej. Efektem są wydane płyty "One" (2015) i „Time for The Time” (2017), zawierające utwory muzyki rozrywkowej i filmowej.Normal
0


21


false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

Inne wydarzenia
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Szczecin
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Szczecin
Szczecin - 25 Listopad 2017 INFO
Bilety na: Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
Koncert
Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
Poznań - 27 Listopad 2017 INFO
Bilety na: Leprous
Koncert
Leprous
Warszawa - 21 Listopad 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.