Organizator

Klub Blue Note

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Wtorek 16 Maj 2017 20:00
2017-05-16T20:00:00+0200
LINIA MANNERHEIMA - Ukraińska Wiosna
LINIA MANNERHEIMA - Ukraińska Wiosna Klub Blue Note
2017-05-16 , godz. 20:00 (Wtorek) Poznań Blue Note Jazz Club
INFO

Opis wydarzenia:

Projekt trzech artystów ukraińskich: Serhija Żadana, Olega Kadanowa i Eugena Turczynowa. Linia Mannerheima łączy w sobie style i idee trzech różnych ale zarazem bardzo podobnych do siebie artystów. Każdy z nich odnosi sukcesy, każdy z nich ma swoje zdanie na różne tematy i każdy z nich realizuje własne projekty – jednak w pewnym momencie postanowili zjednoczyć siły, aby stworzyć nową jakość.

Serhij Żadan – ukraiński pisarz, poeta i muzyk, a także działacz społeczny.

Oleg Kadanow – założyciel i lider grupy Orkiestra CZ (ukr. Оркестр Че). Oleg ma wykształcenie teatralne jednak pasjonuje go również muzyka. Jego kompozycje charakteryzują się unikalnym nastrojem i lekkością.

Eugen Turczynow – wolny ptak muzyki ukraińskiej, geniusz melodii i rytmu. Eugen jest założycielem oraz członkiem wielu projektów muzycznych, m.in. Psy w Kosmosie (ukr.Собаки в Космосі), Barabashow (ukr. Барабашоу), Dzieci Kapitana Granta (ukr. Діти Капітана Гранта) i in.

Na pytanie skąd wziął się ten pomysł Serhij Żadan odpowiedział, że: „W projektach, które sami realizujemy robi się dla nas za ciasno. Wciąż mamy wiele pomysłów, dla których potrzebujemy nowych kanałów komunikacji z odbiorcą. Jednym z takich kanałów jest Linia Mannerheima.”

Nazwa grupy jest inspirowana historyczną Linią Mannerheima i ma być metaforą „stanowczości w obronie własnych zasad i przekonań; symbolem obrony własnego terytorium, a także wewnętrznej i zewnętrznej wolności”. Właśnie dlatego, podczas koncertu słuchacze poczują jak światło oplata ciało za pomocą dźwięków i emocji. Linia Mannerheima to projekt jednocześnie rozrywkowy i medytacyjny, ma tchnąć w odbiorców nową energię.

Bilety: 10 zł
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert kameralny 30.05.17 g. 19.00
Koncert
Koncert kameralny 30.05.17 g. 19.00
Warszawa - 30 Maj 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.