menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Warner Music Poland Polish Jazz Presents | Kuba Więcek Trio | Laboratorium

1 maja, środa / May 1, Wednesday
19.00 / 7.00 p.m.
Warner Music Poland Polish Jazz Presents
Kuba Więcek Trio
Laboratorium
Kino Sokół, ul. Orkana 2

KUBA WIĘCEK, saksofonista (alt, sopran) i kompozytor jazzowy młodego pokolenia. Studiował w Amsterdamie, a następnie w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Jazzowy warsztat szlifował u Lee Konitza, Steve’a Lehmana i Davida Binneya. Koncertował w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Grał z Mike’em Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem. Inspirują go różne odmiany jazzu, klasyka XX wieku, twórczość Briana Eno, Toma Waitsa, Bona Ivera i Kanye’a Westa oraz muzyka elektroniczna i hip-hop. W 2017 roku ukazał się jego debiutancki krążek „Another Raindrop” (Polish Jazz, vol. 78), który przyniósł mu nagrodę Fryderyka. W 2017 roku otrzymał Mateusza, Nagrodę Programu III PR. Artysta zaprezentuje materiał ze swej najnowszej płyty „Multitasking” (2019).

MICHAŁ BARAŃSKI, kontrabasista. Ukończył Instytut Jazzu AM w Katowicach. Wspólnie z Pawłem Kaczmarczykiem i Pawłem Dobrowolskim założył KBD Trio, z którym odniósł wiele sukcesów. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem. Grał w Kwartecie legendarnego saksofonisty Benniego Maupina.

ŁUKASZ ŻYTA, perkusista. Absolwent Instytut Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1995 roku wraz z zespołem Joint Venture zdobył I miejsce na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Współpracował z czołówką polskiego jazzu, był członkiem Kwartetu Benniego Maupina. Wykładowca w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie.


Kuba Więcek – saksofon altowy, elektronika
Michał Barański – kontrabas, gitara basowa, konnakol
Łukasz Żyta – perkusja, glockenspiel*********************************************************************
LABORATORIUM, legendarna formacja jazzrockowa założona w 1970 roku przez krakowskich muzyków: Janusza Grzywacza, Mieczysława Górkę i Marka Stryszowskiego. Grupa zadebiutowała w 1971 roku, w kolejnym roku wystąpiła na festiwalu Jazz nad Odrą, zdobywając II nagrodę, a w 1973 roku – I miejsce w kategorii „zespół”. W połowie lat 70. do „Laborki” dołączył basista Krzysztof Ścierański i jego brat Paweł (gitara elektryczna). Radykalnie zmieniło się brzmienie – Grzywacz wprowadził instrumentarium elektroniczne, Stryszowski postawił na improwizowane wokalizy. W II połowie lat 70. zespół nagrał dwie płyty („Modern Pentathlon”, 1976, „Quasimodo”, 1979), koncertował w Polsce i Europie, a w 1978 roku wziął udział w festiwalu Jazz Yatra w Bombaju. W latach 80. Laboratorium działał jako duet (Grzywacz, Stryszowski); w 1991 roku zawiesił działalność, by wznowić ją po dwóch dekadach z Markiem Radulim ma gitarze i Grzegorzem Grzybem za bębnami. Zespół nadal utrzymuje się na I miejscu ankiety czytelników „Jazz Forum” w kategorii „Najlepszy zespół elektryczny”, wciąż zaskakuje nowymi pomysłami, potężnym brzmieniem i niewiarogodną energią.


Marek Stryszowski – saksofon altowy i sopranowy, śpiew
Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja
 
 
*Bilet ulgowy - dzieci do lat 16 oraz od 65 roku, dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny, studenci, posiadacze karty dużej rodziny.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Zakopane

01.05.2019 , g. 19:00 (środa)

Kino Sokół Zakopane

 
info

Bilety na termin:
01.05.2019 , g. 19:00 (środa)

  • 01.05.2019 , g. 19:00
  • Zakopane
  • Kino Sokół Zakopane
  • Kino Sokół Zakopane
1 maja, środa / May 1, Wednesday 19.00 / 7.00 p.m. Warner Music Poland Polish Jazz Presents Kuba Więcek Trio Laboratorium Kino Sokół, ul. Orkana 2 KUBA WIĘCEK, saksofonista (alt, sopran) i kompozytor jazzowy młodego pokolenia. Studiował w Amsterdamie, a następnie w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Jazzowy warsztat szlifował u Lee Konitza, Steve’a Lehmana i Davida Binneya. Koncertował w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Grał z Mike’em Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem. Inspirują go różne odmiany jazzu, klasyka XX wieku, twórczość Briana Eno, Toma Waitsa, Bona Ivera i Kanye’a Westa oraz muzyka elektroniczna i hip-hop. W 2017 roku ukazał się jego debiutancki krążek „Another Raindrop” (Polish Jazz, vol. 78), który przyniósł...
info
info