Wirtuozeria i klasyczne piękno - wszystkie bilety

Opera i wirtuozeria – te dwie dziedziny rozwinęły się szczególnie w XIX wieku. Rossini, najwybitniejszy przedstawiciel włoskiej opery komicznej, słynął z niezwykłej łatwości pisania. Jego Cyrulik sewilski miał powstać w niecały miesiąc, co wydaje się nam dzisiaj nieosiągalnym rekordem. Nicolo Paganini zdobył sławę nie jako kompozytor, ale jako największy w historii muzyki odkrywca możliwości technicznych skrzypiec. Swoich kompozycji za życia nie udostępniał do druku (dl

Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina Ołowianka 1 80-614 Gdańsk

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

2020-03-13T19:00:00+0100
Wirtuozeria i klasyczne piękno Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2020-03-13, godz. 19:00 (Piątek) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Opis wydarzenia:

Opera i wirtuozeria – te dwie dziedziny rozwinęły się szczególnie w XIX wieku. Rossini, najwybitniejszy przedstawiciel włoskiej opery komicznej, słynął z niezwykłej łatwości pisania. Jego Cyrulik sewilski miał powstać w niecały miesiąc, co wydaje się nam dzisiaj nieosiągalnym rekordem.
 
Nicolo Paganini zdobył sławę nie jako kompozytor, ale jako największy w historii muzyki odkrywca możliwości technicznych skrzypiec. Swoich kompozycji za życia nie udostępniał do druku (dlatego zostały one wydane w większości wiele lat po jego śmierci). Do wykonania są one dziś dostępne tylko nielicznym wirtuozom. Amerykanin Kevin Zhu jest szczególnie predystynowany do wykonywania dzieł Paganiniego jako zwycięzca najważniejszego konkursu skrzypcowego świata im. Paganiniego w Genui w 2018 r.
 
Symfonia Jowiszowa to ostatnia z 41 symfonii Mozarta. Mozart umarł w 3 lata po jej napisaniu i nie wiemy, czy miał okazje usłyszeć publiczne wykonanie swojego dzieła. Niemniej już wkrótce po śmierci kompozytora, Symfonia C-dur zdobyła wielką popularność. Można w niej odnaleźć doskonałą równowagę klasycznego stylu, a jednocześnie wiele interesujących, indywidualnych rysów. Finał stanowi naturalne połączenie formy sonatowej z fugą (typem barokowej kompozycji wielogłosowej). Finał tej Symfonii jest ukoronowaniem nie tylko dzieła, ale też całej mozartowskiej symfoniki.
 
Orkiestra Symfoniczna PFBDaniel Smith – dyrygentKevin Zhu – skrzypce
 
Program:Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Cyrulik sewilski [8’]Niccolò Paganini – II Koncert skrzypcowy h-moll op. 7 [27’]Przerwa [20’]Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia C-dur Jowiszowa KV 551 [28’]
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Heroes Orchestra - koncert I
Koncert
Heroes Orchestra - koncert I
Warszawa - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: Ostatkowy Koncert Orkiestry Dętej z Chludowa
Koncert
Ostatkowy Koncert Orkiestry Dętej z Ch...
Suchy Las - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: Heroes Orchestra - koncert II
Koncert
Heroes Orchestra - koncert II
Warszawa - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: ,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów
Koncert
,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów" - k...
Poznań - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: GRZEGORZ TURNAU
Koncert
GRZEGORZ TURNAU
Poznań - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: MIŁOSNE PODBOJE
Koncert
MIŁOSNE PODBOJE
Jelenia Góra - 27 lutego 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Coldplay Night
Koncert
Coldplay Night
Poznań - 27 lutego 2020 kup bilet od 41 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.