Organizator

Klub Blue Note

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Poniedziałek 25 Wrzesień 2017 20:00
2017-09-25T20:00:00+0200
WSPOMNIENIE O IRENIE, CZYLI KWIATKOWSKA SHOW
WSPOMNIENIE O IRENIE, CZYLI KWIATKOWSKA SHOW Klub Blue Note
2017-09-25 , godz. 20:00 (Poniedziałek) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Recital oparty na piosence aktorskiej z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej. Utwory ikony polskiego kabaretu zostały na nowo zinterpretowane, a kompozycje zostały utrzymane w musicalowym klimacie wprowadzającym widzów w taneczny, rewiowy nastrój.

Piosenki nie zostały jednak pozbawione komediowego sznytu! Akompaniamentem recitalu będzie dźwięk fortepianu, który na żywo komentuje działania aktorki. Dzięki genialnym tekstom legendarnych polskich tekściarzy Jeremiego Przybory, Ludwika Starskiego oraz Romana Hemara widzowie przypomną sobie ginący już kunszt satyrycznych utworów sprzed lat. Z pewnością udowodnimy publiczności, że ich treści absolutnie się nie starzeją! Ten kalejdoskop różnych emocji, sytuacji, ale i niespodziewanych zwrotów akcji nie pozwoli widzom się znudzić. Bo czy jest coś bardziej intrygującego niż miłosne i towarzyskie perypetie?

Agata Cejba – aktorka i reżyserka, tegoroczna absolwentka aktorstwa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. W kwietniu 2017 roku zadebiutowała w spektaklu „Ziemianie” autorstwa Jarosława Murawskiego w reżyserii Leny Frankiewicz. Agata wcieliła się w rolę Rozedrganej Gardenii i zyskała przychylne oceny krytyków teatralnych. W 2016 roku zagrała w spektaklu-performansie w reżyserii Agaty Dudy-Gracz zatytułowanym „4’12” wystawianym w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wcieliła się wówczas w rolę Morderczyni.
W spektaklach dyplomowych wystawionych w 2016 roku (pod nazwiskiem panieńskim Dura) wcieliła się w rolę „Wodnej” w spektaklu „Believe me You fool” autorstwa Michała Pabiana w reżyserii Ceziego Studniaka oraz rolę „Baletnicy” w spektaklu „Skóra” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. W 2015 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych Metaformy zorganizowała swój autorski projekt teatralny pt.„Improwizacje z formą”. W 2014 roku wraz z Natalią Maczytą stworzyła autorski recital zatytułowany „Głos kobiety” oparty na zbiorze współczesnych piosenek m.in. Katarzyny Nosowskiej, Czesława Mozila czy zespołu Manaam. Agata Cejba oprócz działań teatralnych ma również doświadczenie w grze przed kamerą., m.in.w serialu „Pierwsza miłość”.

Alicja Kosznik – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Małgorzaty Furche-Jurczyk. Odbyła liczne kursy z takimi osobistościami jak: Dang Tai Son, Michaił Woskriesieński, Michał Toporowski czy Andrzej Jasiński. Pracowała w Akademii Muzycznej jako akompaniator. Obecnie pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. Im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu jako nauczyciel fortepianu oraz akompaniator. Pracuje również w Poznańskiej Szkole chóralnej jako nauczyciel fortepianu. Współpracuje również z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Gorzowską oraz fundacją Cultura Anime. Jednym z większych osiągnięć Alicji Kosznik jest wykonanie koncertu fortepianowego d-moll KV 466 z Orkiestrą Symfoniczną AM w Bydgoszczy pod batutą Jerzego Swobody podczas Koncert Dyplomantów w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Bilety:
25 zł – normalne
20 zł – ulgowe
Inne wydarzenia
Bilety na: 40-lecie Zespołu Pod Budą
Koncert
40-lecie Zespołu Pod Budą
Szczecin - 25 Wrzesień 2017 INFO
Bilety na: Myrra Rós & Kuba Duda
Koncert
Myrra Rós & Kuba Duda
Tychy - 25 Wrzesień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.