Organizator

Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu

Dane kontaktowe

ul. Słowackiego 4
58-300 Wałbrzych

Niedziela 10 listopada 2019 18:00
2019-11-10T18:00:00+0100
XII Międzynarodowy Festiwal HAŁDA JAZZ 2019 -  Koncert A HANDFUL OF ACCEPDANCE
XII Międzynarodowy Festiwal HAŁDA JAZZ 2019 - Koncert A HANDFUL OF ACCEPDANCE Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu
2019-11-10 , godz. 18:00 (Niedziela) Wałbrzych Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu
INFO

Opis wydarzenia:

soliści:
 

Martin Wesely (AUT) – gitara klasyczna, mandolina
Piotr Domagała (PL) – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Oleg Dyyak (UKR/PL) – akordeon, duduk
Andreas Schiffer (AUT) – perkusja, krotale
Florian Hupfauf (AUT) – kontrabas

a handful of accepDance
Wesely/Domagała/Schiffer/Dyyak/Hupfauf

Zespół powstał z inicjatywy austriackiego gitarzysty klasycznego Martina Wesely`ego i polskiego gitarzysty jazzowego Piotra Domagały. Muzycy zaprosili do współpracy swoich przyjaciół, znakomitych instrumentalistów – Olega Dyyaka, Andreasa Schiffera i Floriana Hupfafa. Tak powstała grupa, składająca się z muzyków mających swoje korzenie w tradycjach muzycznych całej Europy - od północnej Szwecji, poprzez Polskę, Austrię, aż po słoneczne stepy Ukrainy. Powstał projekt intrygujący, pełen różnych inspiracji, jednocześnie otwarty i komunikatywny dla współczesnej publiczności.
Muzycy swobodnie mieszają konwencje jazzu, world music, muzyki współczesnej i folku. Każdy z członków zespołu dzieli się swoim światem inspiracji, technik i doświadczeń i prezentuje je z szacunkiem dla wzajemnych odmienności i punktów widzenia. Artyści tworzący zespół występowali na całym świecie, brali udział w projektach z Johnem Zornem, Patem Methenym, Tomaszem Stańko, Frankiem Londonem, Guitar4Mation, Silesian String Quartet. Ich bogate doświadczenie i szerokie horyzonty tworzą wyjątkowy koloryt projektu „a handful of accepDance”, będąc źródłem mocy i wartości wspólnej muzyki. Ten europejski projekt powstał z potrzeby przetarcia nowych dróg komunikacji, kooperacji i wzajemnej akceptacji.

Martin Wesely - gitarzysta, kompozytor, kształcił się w konserwatorium w Innsbrucku, oraz na „Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien”, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem i otrzymał honorową nagrodę austriackiego ministerstwa kultury. Odbył też studia podyplomowe w Paryżu w „Ecole Normale de Musique et Danse de Paris” u Alberto Ponce. Z sukcesami realizuje się jako gitarzysta klasyczny, w szczególności w projektach z muzyką kameralna. Światowy sukces odniósł z międzynarodowym kwartetem gitarowym „Guitar4mation”. Prowadzi też autorskie projekty z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej - „Carlos Martin y sus Caballeros”, „Stringtango”, gdzie interpretuje wraz z kontrabasem i perkusją różne gatunki na gitarze akustycznej. Oprócz działalności koncertowej, tworzy muzykę do teatru i słuchowisk. Wydał siedem płyt CD z własnymi projektami i nagraniami dla telewizji austriackiej, polskiej, włoskiej i francuskiej.
 
Piotr Domagała – muzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor, wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Debiutował nagraniem swojego kwartetu Szy-Szy Kaan Jazz Group „In time”(2005), później ukazały się płyty „Slavonic Tales”(2009) oraz „Pnącza”(2013) nagrane z Adamem Kawończykiem i Sławkiem Bernym. W 2016 roku wspólnie ze światowej sławy Kwartetem Śląskim (laureat Gramophone Classical Music Awards) zrealizował awangardowy projekt „Chowańce”. Z kolei w 2019 roku w austriackim wydawnictwie SessionWorkRec.com ukazała się płyta międzynarodowego projektu „a handful of accepDance” – Wesely/ Domagała/ Schiffer/ Dyyak/ Hupfauf.
Współpracował z gigantami jazzowej sceny muzycznej – m.in. wziął udział w światowej premierze projektu Pat Metheny & NOSPR. Koncertował z amerykańską wokalistką Marguerite Juenemann, bluesmanką Caren Caroll ale także z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny rozrywkowej – Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem, Krystyną Prońko, Muńkiem Staszczykiem. Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Koncertował na wielu polskich i europejskich festiwalach muzycznych (Holandia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Słowacja, Austria).
 
Andreas Schiffer - perkusista, kompozytor, pochodzi z Innsbrucku. Jest najbardziej wszechstronnym i kolorowym perkusistą w Tyrolu. Podkreślają to liczne projekty, w które był zaangażowany. Swobodnie porusza się w wielu gatunkach i stylach muzycznych - od jazzu, poprzez muzykę klasyczną aż do współczesnej awangardy. Współpracował z artystami wizualnymi, realizował także Soloperformances na rzeźbach dźwiękowych Kassiana Erharta i Aloisa Langa . Jego ogromna kreatywność i wrażliwość sprawiają, że jest współautorem ponad 80 płyt CD.
Jako muzyk sesyjny ma w dorobku występy z Randym Breckerem, Bobem Mintzerem, Florianem Bramböck, Stephanem Costa, Charly Fischerem, Amerata Academia Salzburg, Deutsche Oper Berlin, Fujino Art Center Japan.
 
Oleg Dyyak – multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, USA. Wśród wielu nazwisk, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak John Zorn, Tomasz Stańko, John McLean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia.
Przez ponad dwadzieścia lat związany z zespołem „The Cracow Klezmer Group”, z którym dokonał szeregu nagrań wydanych nakładem prestiżowego nowojorskiego wydawnictwa „Tzadik” Johna Zorna.
 
Florian Hupfauf - kontrabasista, gitarzysta basowy. Obecnie studiuje kontrabas jazzowy u Petera Herberta na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu i kontrabas klasyczny u Waltera Rumera w konserwatorium w Innsbrucku. Koncertuje z wieloma projektami muzycznymi - Flo Hupfauf Trio, Carlosem Martin y sus Caballeros, Jazzcasino Flo i Uni Bigband Innsbruck, jest także basistą w produkcjach teatralnych.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: DO ŁEZKI ŁEZKA
Koncert
DO ŁEZKI ŁEZKA
Jelenia Góra - 21 listopada 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 21 listopada 2019 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Moreno / I, Culture / Gardolińska | Festiwal Eufonie
Koncert
Moreno / I, Culture / Gardolińska | Fe...
Warszawa - 21 listopada 2019 INFO
Bilety na: PORYWY ROMANTYZMU
Koncert
PORYWY ROMANTYZMU
Jelenia Góra - 22 listopada 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Raz Dwa Trzy
Koncert
Raz Dwa Trzy
Płock - 22 listopada 2019 INFO
Bilety na: Gidon Kremer / Orkiestra Symfoniczna FN | Festiwal Eufonie
Koncert
Gidon Kremer / Orkiestra Symfoniczna F...
Warszawa - 22 listopada 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.