Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Dane kontaktowe

Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice

Czwartek 12 września 2019 21:00
2019-09-12T21:00:00+0200
Yumi Ito & Szymon Mika Duo
Yumi Ito & Szymon Mika Duo Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2019-09-12, godz. 21:00 (Czwartek) Gliwice Restauracja Ormiańska
INFO

Opis wydarzenia:

Yumi Ito & Szymon Mika Duo
 
Jeden z najciekawszych europejskich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia oraz niezwykle uzdolniona wokalistka, laureatka konkursu w ramach Montreux Jazz Festival.
 
Będzie to jedyny jesienny koncert w Polsce. Być może ktoś miał okazję ich usłyszeć w nieco rozszerzonym składzie, bo w maju gościli na scenie NOSPR, gdzie pojawiali się w z Oscarem Törökiem na trąbce, Maxem Muchą na kontrabasie, Zivem Ravitzem na perkusji. Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, w ramach którego pojawią się we wrześniu w Gliwicach, to cykl przede wszystkim kameralny, zarówno w kontekście miejsc, jak i (bardzo często) składów. W ramach tego cyklu w Gliwicach pojawi się trzon, czyli niezwykłe duo.
 

Yumi Ito to laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival. Mieszka w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej. Wywodzi się bowiem z rodziny polsko – japońskiej. Dorastała więc w niezwykłym zestawieniu kulturowym, co bez wątpienia miało wpływy na jej artystyczne poszukiwania i wybory. Obdarzona ciepłą barwą głosu. Świetnie się czuje w różnych gatunkach muzycznych i zachwyca umiejętnością improwizacji. Jest nie tylko wokalistką, ale także kompozytorką. Współtworzy bardzo nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.
 
Szymon Mika to gitarzysta i kompozytor uznawany za objawianie na scenie jazzowej. W 2016 roku, głosami czytelników Jazz Forum został uznany za jazzową Nadzieję Roku. Z tego też względu pojawił się na festiwalu Jazz w Ruinach, czyli festiwalu młodych, wschodzących gwiazd (organizatorem festiwalu również jest Śląski Jazz Club). Dzisiaj, po zaledwie kilku latach, Mika to już prawdziwa gwiazda, twórca doceniany i zapraszany do współpracy pod niemal każdą szerokością geograficzną.
 

Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym w ramach projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc. Ich duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy, łącząc jazz, improwizację i ogromną dawkę liryzmu.
 

Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu
 
Zaprasza Śląski Jazz Club.
 
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.
Inne wydarzenia
Bilety na: JA Z PODRÓŻY
Koncert
JA Z PODRÓŻY
Jelenia Góra - 19 września 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Yuuki - koncert odwołany
Koncert
Yuuki - koncert odwołany
Poznań - 19 września 2019 INFO
Bilety na: MUZYKA NASZYCH CZASÓW
Koncert
MUZYKA NASZYCH CZASÓW
Jelenia Góra - 20 września 2019 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Polska muzyka filmowa
Koncert
Polska muzyka filmowa
Gdańsk - 20 września 2019 INFO
Bilety na: Straszny Dwór
Koncert
Straszny Dwór
Płock - 20 września 2019 kup bilet od 40 zł
Bilety na: Pielgrzym
Koncert
Pielgrzym
Otrębusy - 21 września 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.