Bilety na: Pętla
Organizator: Konińskie Centrum Kultury
Zakończenie sprzedaży online: 17.10.2026, g. 18:00
Więcej teatru, więcej emocji i więcej wyjątkowych spotkań z ambitną sztuką. Konińskie Centrum Kultury rozpoczyna nowy cykl „Scena Konin”, w ramach którego na Dużej Scenie prezentowane będą spektakle teatralne z udziałem cenionych twórców i aktorów. Pierwszą propozycją będzie premierowy spektakl „Pętla” według Marka Hłaski.
– Nowy cykl teatralny Konińskiego Centrum Kultury zaprezentuje spektakle z udziałem cenionych twórców i zawodowych aktorów. Chcemy, by mieszkańcy mogli częściej spotykać się z teatrem na wysokim poziomie, bez konieczności wyjazdu do dużych ośrodków teatralnych. „Scena Konin” ma stać się więc miejscem regularnych spotkań Widzów z ambitnym teatrem – mówi Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor instytucji.
Pierwszym widowiskiem będzie „Pętla” – najnowsza teatralna realizacja braci Arkadiusza i Piotra Pachulskich. Twórcy znani publiczności z wcześniejszych produkcji, takich jak „Łajza”, „Mistrz i Małgorzata” czy „Rok 1984”, sięgnęli tym razem po jedno z bardziej przejmujących opowiadań Marka Hłaski. Historia Kuby, człowieka uwikłanego w uzależnienie, staje się punktem wyjścia do scenicznej narracji o samotności, bezsilności, utracie i desperackiej próbie znalezienia ratunku. – Będzie to mocna, bezkompromisowa opowieść o człowieku będącym na skraju upadku, stającym wobec własnych słabości i konsekwencji podejmowanych wyborów. Będzie to też próba odpowiedzi na pytanie o nadzieję i siłę, oraz możliwość ocalenia – wyjaśnia Arkadiusz Pachulski, który stworzył adaptację tekstu i koncepcję widowiska, łączącego teatr dramatyczny z elementami blues-rockopery.
Dlatego istotną rolę w spektaklu odegra nomen omen – zespół Normalsi. Dotychczas muzycy pojawiali się w teatralnych realizacjach jako narratorzy lub bohaterowie świata przedstawionego. W „Pętli” konińska publiczność zobaczy ich w nowym, niespotykanym wcześniej charakterze. Muzyka nie będzie wyłącznie tłem wydarzeń, ich ilustracją. Stanie się integralnym elementem opowieści, skomentuje wydarzenia, zbuduje emocje i nada znaczenia poszczególnym scenom.
W spektaklu wystąpią aktorzy związani z ter Łodzi i Warszawy: Rafał Dąbrowski, Dominika Lichy i Marek Lipski oraz zespół Normalsi, który tworzą Piotr Pachulski, Przemysław Wyrwas, Bartek „Wrony” Wroniszewski. Autorem muzyki do „Pętli” według Hłaski jest Piotr Pachulski, który wspólnie z bratem napisał teksty piosenek. Widowisko wyreżyserował Przemysław Redkowski, który z Arkadiuszem Pachulskim stworzył również scenografię.
– Nowy cykl teatralny Konińskiego Centrum Kultury zaprezentuje spektakle z udziałem cenionych twórców i zawodowych aktorów. Chcemy, by mieszkańcy mogli częściej spotykać się z teatrem na wysokim poziomie, bez konieczności wyjazdu do dużych ośrodków teatralnych. „Scena Konin” ma stać się więc miejscem regularnych spotkań Widzów z ambitnym teatrem – mówi Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor instytucji.
Pierwszym widowiskiem będzie „Pętla” – najnowsza teatralna realizacja braci Arkadiusza i Piotra Pachulskich. Twórcy znani publiczności z wcześniejszych produkcji, takich jak „Łajza”, „Mistrz i Małgorzata” czy „Rok 1984”, sięgnęli tym razem po jedno z bardziej przejmujących opowiadań Marka Hłaski. Historia Kuby, człowieka uwikłanego w uzależnienie, staje się punktem wyjścia do scenicznej narracji o samotności, bezsilności, utracie i desperackiej próbie znalezienia ratunku. – Będzie to mocna, bezkompromisowa opowieść o człowieku będącym na skraju upadku, stającym wobec własnych słabości i konsekwencji podejmowanych wyborów. Będzie to też próba odpowiedzi na pytanie o nadzieję i siłę, oraz możliwość ocalenia – wyjaśnia Arkadiusz Pachulski, który stworzył adaptację tekstu i koncepcję widowiska, łączącego teatr dramatyczny z elementami blues-rockopery.
Dlatego istotną rolę w spektaklu odegra nomen omen – zespół Normalsi. Dotychczas muzycy pojawiali się w teatralnych realizacjach jako narratorzy lub bohaterowie świata przedstawionego. W „Pętli” konińska publiczność zobaczy ich w nowym, niespotykanym wcześniej charakterze. Muzyka nie będzie wyłącznie tłem wydarzeń, ich ilustracją. Stanie się integralnym elementem opowieści, skomentuje wydarzenia, zbuduje emocje i nada znaczenia poszczególnym scenom.
W spektaklu wystąpią aktorzy związani z ter Łodzi i Warszawy: Rafał Dąbrowski, Dominika Lichy i Marek Lipski oraz zespół Normalsi, który tworzą Piotr Pachulski, Przemysław Wyrwas, Bartek „Wrony” Wroniszewski. Autorem muzyki do „Pętli” według Hłaski jest Piotr Pachulski, który wspólnie z bratem napisał teksty piosenek. Widowisko wyreżyserował Przemysław Redkowski, który z Arkadiuszem Pachulskim stworzył również scenografię.
*******
Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

