Kup bilet na koncert : Koncert symfoniczny – Debussy | Brahms | de Falla - Warszawa, 03 Czerwiec 19:00

Koncert symfoniczny – Debussy | Brahms | de Falla

Organizator

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Modzelewskiego 59
Warszawa

Sobota 03 Czerwiec 19:00
Sprzedaż online kończy się : 03-06-2017 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Debussy | Brahms | de Falla

Koncert symfoniczny 2017-06-03 o godz. 19:00 w WarszawieOd niezasłużonej klęski prawykonania I Koncertu fort. d-moll (1859 r.) musiało minąć aż piętnaście lat, nim zrażony do muzyki orkiestrowej Johannes Brahms zaprezentował swą I Symfonię, i kolejnych siedem do pierwszego wykonania  II Koncertu fortepianowego B dur op. 83. W utworze tym, który swą premierę (tym razem przyjętą doskonale) miał w Budapeszcie w 1881 r., Brahms rozwija idee poprzedniego koncertu jako formy przede wszystkim symfonicznej, w którą partia fortepianu – bardzo trudna i efektowna, ale nie li tylko „popisowa” – wpleciona jest organicznie, nie zaś w myśl klasycznych zasad przeciwstawiania i dialogu. Widocznym znakiem takiego założenia jest choćby czteroczęściowa architektonika cyklu, właściwa symfonii. Dzieło pełne kontrastujących namiętności, łączące patos z liryzmem zaprezentuje dwudziestotrzyletni, wspaniały pianista Piotr Nowak studiujący w prawdziwej „kuźni” pianistycznych talentów, jaką jest klasa prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Młody muzyk szczyci się już znaczącymi osiągnięciami i koncertuje na wielu znakomitych estradach polskich i zagranicznych.
Prélude à l'après-midi d'un faune – poemat symfoniczny Claude’a Debussy’ego inspirowany wierszem Stéphane’a Mallarmé choć powstał w ostatniej dekadzie XIX w. uznany został za ważny zwiastun przemian jakie przynieść miało kolejne stulecie. Oniryczny utwór z urzekającym solem fletu, pełen subtelnych brzmień i tajemniczych harmonii jest probierzem brzmieniowej subtelności dla najlepszych orkiestr. Sinfonia Iuventus wykona to arcydzieło pod batutą Piotra Wajraka, dyrygenta cenionego zwłaszcza za doskonałe kreacje operowe i baletowe w czołowych teatrach polskich i zagranicznych, zarazem artysty ogromnie wrażliwego i wszechstronnego, także doskonałego pedagoga (m.in. profesora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy).
Teatralnych właśnie predyspozycji wymagać będą efektowne suity na kanwie muzyki (barwnej, ognistej, stylizującej andaluzyjski folklor) do baletu Trójkątny kapelusz. Jej autor, pochodzący z Kadyksu Manuel de Falla, po okresie studiów w konserwatorium w Madrycie wahał się między wyborem kariery pianisty lub kompozytora – ostatecznie zwrócił się ku kompozycji, od początku wiele uwagi poświęcając muzyce scenicznej. W 1914 r. ponownie zainteresował się pomysłem podjętym po raz pierwszy w roku 1905, lecz zarzuconym wówczas: zamierzał stworzyć muzyczną oprawę dla popularnej noweli Pedro de Alarcóna El corregidor y la molinera (Burmistrz i młynarka). Początkowo myślał o operze, jednak Alarcón nie wyrażał zgody na takie wykorzystanie jego tekstu, Falla skomponował więc pantomimę pod tym samym tytułem, przeznaczoną na kameralny zespół wykonawców i wystawianą z wielkim powodzeniem w Madrycie w 1917 r. W tym czasie gościł tam Sergiusz Diagilew ze swymi Ballets Russes – zachwycony utworem Falli zaproponował mu rozwinięcie go do postaci baletu, na co ów chętnie przystał. Opóźnione przez wojnę prawykonanie (które w nowej wersji nosiło tytuł Trójkątny kapelusz – symbol władzy tytułowej postaci urzędnika z noweli) odbyło się w Londynie, w 1919 r. i stało się olśniewającym apogeum dotychczasowej działalności Falli – choreografię przygotował Léonide Massine, scenografię i projekty kostiumów Pablo Picasso, a dyrygował Ernest Ansermet.
 
Bilety ulgowe przysługują w następujących przypadkach:

Ulgowy 1 dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia ze zniżką 30 zł;

Ulgowy 2 dla szkół, uczelni wyższych, ośrodków wychowawczych, domów opieki społecznej, stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń emerytów i rencistów przy zakupie biletów grupowych powyżej 15 osób ze zniżką 25 zł;

Ulgowy 3 uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii ze zniżką 20 zł.

Koncert symfoniczny

03 czerwca 2017, godz. 19.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie

Wykonawcy:
Piotr Nowak – fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Piotr Wajrak – dyrygent
W programie:
C. Debussy – Popołudnie fauna
J. Brahms – 2. Koncert fortepianowy B-dur op. 83
M. de Falla – Trójkątny kapelusz (Suity nr 1 i 2)

 

bilety na koncert symfoniczny - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?
?
Wiadomość (do 80 znaków) :
Szablon biletu:

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.