Kup bilet do opery : VIVALDI: FARNACE - Warszawa, 02 Wrzesień 18:00

VIVALDI: FARNACE

Organizator

Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica

Adres wydarzenia :

Stara Oranżeria, Łazienki Królewskie
Ujazdów
Warszawa

Sobota 02 Wrzesień 18:00
Sprzedaż online kończy się : 02-09-2017 00:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Opery Antonio Vivaldiego przywracane są od kilkunastu lat na świecie w wersjach scenicznych i koncertowych, jednak do tej pory żadna z nich nie była inscenizowana w Polsce. „Farnace” to polityczno-rodzinny thriller osadzony w czasach antycznych, zilustrowany niezwykle poruszającą muzyką; słynna aria „Gelido in ogni vena” pochodzi właśnie z tej opery. Libretto opowiada historię króla Pontu Franakesa, syna słynnego Mitrydatesa, o którym z kolei opowiada opera Mozarta „Mitridate, rè di Ponto". Farnakes broni swojego królestwa przed najazdem sprzymierzonych wojsk rzymskich pod wodzą jego odwiecznego wroga – Pompejusza oraz kapadockich pod wodzą jego teściowej Bereniki. Władczyni Kapadocji nie może wybaczyć swemu zięciowi krzywdy, którą jej dawniej wyrządził, jest bezwzględna nie tylko dla niego ale i dla swojej córki Tamiri i jej synka - następcy tronu. Władca Pontu zostaje osaczony, a jego rodzina trafia do niewoli. Jak potoczą się ich dalsze losy zależy od tego czy coś będzie w stanie poruszyć kamienne serce Bereniki. Partytura opery została opracowana w oparciu o manuskrypty z 1731 oraz 1738 roku znajdujące się w bibliotece w Turynie i w tej wersji zostanie współcześnie zaprezentowana po raz pierwszy. W warstwie muzycznej będzie to uczta dla miłośników głosu mezzosopranowego, któremu dedykowanych jest pięć z siedmiu partii w tej operze.
 
kierownictwo muzyczne – Lilianna Stawarz
reżyseria – Natalia Kozłowska
scenografia, kostiumy – Paulina Czernek
reżyseria świateł – Maciej Igielski
asystent reżysera – Bożena Bujnicka
 
obsada:
Farnace – Anna Radziejewska
Tamiri – Elżbieta Wróblewska
Berenice – Urszula Kryger
Gilade – Kacper Szelążek
Selinda – Joanna Krasuska-Motulewicz
Pompeo – Jan Jakub Monowid
Aquilio – Przemysław Baiński
 
Royal Baroque Ensemble

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?
?
Wiadomość (do 80 znaków) :
Szablon biletu:

Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.