Hala Atlas Arena w Łodzi

Data budowy: 2006-2009
Pojemność 
13 806 miejsc
 
 
Atlas Arena to jeden z największych obiektów tego typu w Polsce. Hala została zrealizowana na planie koła o średnicy 135 m, a jej powierzchnia użytkowa wynosi ponad 26 tys. m kw. Wnętrza składają się z pięciu kondygnacji, z oddzielnymi strefami przeznaczonymi dla zawodników, komentatorów, widzów, gości specjalnych oraz pracowników obiektu. 
Łódzka Arena ukończona została w 2009 roku, po 3 latach budowy. Projekt budynku wykonało biuro „ATJ Architekci” w składzie z arch. Jackiem Kwiecińskim i Tomaszem Kosmą Kwiecińskim. Koszt całej inwestycji wyniósł 287 mln złotych.
Obiekt przystosowany jest do organizacji zawodów o randze mistrzostw świata w takich dyscyplinach jak siatkówka, lekka atletyka, gimnastyka, koszykówka, tenis oraz sporty walki. Oprócz zmagań sportowych na najwyższym poziomie, w hali regularnie odbywają się popularne koncerty, konferencje, targi i spotkania.


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.