Hala Stulecia we Wrocławiu

Data budowy: 20 maja 1913
Pojemność 
10 000 miejsc
 
 
Hala Stulecia to wyjątkowe dzieło architektury XX w. Niezwykły gmach został wzniesiony w 1913 roku, według projektu architekta Maksa Berga i na stałe wpisał się w panoramę Wrocławia — stał się jednym z najbardziej charakterystycznych budynków miasta. Obiekt od 2006 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Powstanie hali wiąże się z wydarzeniami historycznym z początku XX wieku. Wtedy to postanowiono uczcić setną rocznice powszechnej mobilizacji przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Formą upamiętnienia miała być spektakularna wystawa, tzw. Wystawa Stulecia. Na jej potrzeby, na miejscu toru wyścigów konnych, wybudowano nowy, obszerny gmach.
Od początku istnienia hala miała służyć wrocławianom i turystom. Wyjątkowa architektura budynku i świetna lokalizacja sprawiły, że od lat obiekt świetnie wywiązuje się z tego zadania. Obiekt jest popularny zarówno wśród odwiedzających go widzów, jak i wśród organizatorów.


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.