Scena na Piętrze - Poznań

Data budowy: I połowa XX wieku, 1979 r. – scena
Pojemność 
Scena na Piętrze - 200 miejsc w układzie kinowym
 
 
Scena na piętrze powstałą w 1979 roku, w zabytkowej kamienicy przy ulicy Masztalarskiej 8. W Sali często odbywają się wydarzenia kulturalne - od wystaw, koncertów, festiwali, poprzez imprezy plenerowe, występy kabaretów, warsztaty, po niecodzienne przedstawienia teatralne. Scena nie miała nigdy stałego zespołu aktorskiego, a jej wieloletnim kierownikiem jest Romuald Grząślewicz. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku przeszła gruntowną modernizację.

Na scenie odbywają się m.in koncerty w ramach festiwalu Made in Chicago (prezentującego dziedzictwo chicagowskiego jazzu) czy przeglądy filmów animowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Ponadto Scena na Piętrze kultywuje postać Romana Wilhelmiego – aktora i reżysera urodzonego w Poznaniu. Wilhelmi grał w Scenie na piętrze i tam też po raz ostatni wystąpił w premierze teatralnej.


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.