Organizator

COPERNICUS SP. Z O.O.

Dane kontaktowe

Plac Kościuszki 23/1
50-027 Wrocław

Niedziela 30 czerwca 2019 20:00
2019-06-30T20:00:00+0200
LA TRAVIATA - GIUSEPPE VERDI
LA TRAVIATA - GIUSEPPE VERDI COPERNICUS SP. Z O.O.
2019-06-30 , godz. 20:00 (Niedziela) Wrocław Katedra Marii Magdaleny we Wrocławiu

Opis wydarzenia:

OPERA DA CAMERA DI ROMA zaprasza Państwa na wyjątkową, europejską trasę opery Giuseppe Verdiego:
„La Traviata”, w ekskluzywnym, kameralnym wydaniu.

W rolach głównych zaprezentują się niezwykle utalentowani śpiewacy, na co dzień współpracujący z Rzymską Operą Kameralną: Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili i Maurizio Zanchetti.

Tegoroczne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem. W tych niezwykłych lokalizacjach zachwycająco wybrzmi włoskie, emocjonalne bel canto przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża.

Wyjątkowa opera Verdiego w 3 aktach, będąca realistyczną i współczesną historią miłości, uważana jest dziś za jego najdoskonalsze i absolutnie nowatorskie dzieło. Jedyne takie w bogatym dorobku kompozytora. Nastrojowa muzyka, przepiękne liryczne arie oraz wartościowe literacko libretto, doskonale wyrażają rozterki bohaterów i do dziś cieszą się niesłabnącym powodzeniem u publiczności teatrów i scen operowych świata. To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!

W Operze wystąpią:

Emilia Diakopoulou w roli Violetty - Flory /s o p r a n/
Urodzona w Atenach. Ukończyła studia operowe w Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Mediolanie oraz wokalistykę we florenckim Conservatorio Luigi Cherubini. Występuje jako solistka głównie na scenach włoskich prezentując szeroki repertuar od romantycznego po współczesny, między innymi; Tosca, Manon Lescaut, Amelia („Bal maskowy”), Leonora („Moc przeznaczenia”), Desdemona („Otello”). Stypendystka amerykańskiej Agnes Varis Foundation. Współpracowała między innymi z Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz Słowackim Teatrem Narodowym w Bratysławie u boku Petera Dvorsky’ego.

Adriano Gentiliw roli Alfredo – Gastona /t e n o r/
Pochodzi z Lacjum. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Po wygranych w konkursach „IBLA Grand Prize” (2009) oraz „Primo Palcoscenico” (2010), zadebiutował w roli hrabiego Almavivy w „Cyruliku sewilskim”. Jego kolejne role to: Fernando („Così fan tutte”), Don Ottavio („Don Giovanni”), Arlecchino („Pagliacci”), Alfredo („Traviata”), Rodolfo („Cyganeria”), Książę Mantui („Rigoletto”) w Teatrze Valle w Rzymie. Zajmuje się także muzyką współczesną, zinterpretował rolę Perdu w operze „Shardana” E. Porrina w auli Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. W operze "Il Ritmo e il respiro" A. Taggeo po raz pierwszy w historii wystąpił jako jedyny tenor solista.

Emanuel Bussagliaw roli Alfredo – Gastona /t e n o r/
Urodzony w Rzymie. Wykształcenie muzyczne zdobywał między innymi pod kierownictwem Danieli Ciliberti i Otello Feliciego w rzymskiej Scuola Ludovico da Vittoria. Jego najważniejsze role: Kalaf („Turandot”), Arlecchino („Pagliacci”), Alfredo („Traviata”), Ismaele („Nabucco”), Mario Cavaradossi („Tosca”).

Noemi Umaniw roli Violetty – Flory /s o p r a n/
Pochodzi z Toskanii. Ukończyła forenckie Konserwatorium “L. Cherubini”. W 2017r. została laureatką 71-szej edycji konkursu “Comunità Europea” organizowanego przez Teatro Lirico Sperimentale “A. Belli” di Spoleto (międzynarodowe jury pod przewodnictwem Eddy Moser). Dzięki tej wygranej, zadebiutowała na scenach największych włoskich teatrów i festiwali, m.in. w spektaklu Leonory Baldelli “Quel Genio di Rossini” (Teatro di Anghiari) oraz w Concert Hall Maria Cristina di Malaga (Hiszpania) i w UsinaDel Arte di Buenos Aires (Argentyna). W 2019r. wygrywa selekcję do roli Liù (opera „Turandot” G. Pucciniego) w programie Europa InCanto. Najważniejsze role: Dorina - L'impresario delle Canarie (Sarri), Contessa - Nozze di Figaro (Mozart), Zerlina - Don Giovanni (Mozart), Tisbe - La Cenerentola (Rossini), Violetta - La Traviata (Verdi), Flora - La Traviata (Verdi), Micaela - Carmen (Bizet), Mimì - La Boheme (Puccini), Liù - Turandot (Puccini)

Maurizio Zanchettiw roli Giorgia Germonta /b a r y t o n/
Rodowity Rzymianin. Pobierał nauki śpiewu lirycznego od Mario del Monaco, Maestro Ferri i Angelo Romero, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w Conservatorio L. Refice di Frosinone. Debiutował rolą Schaunarda w „Cyganerii”, rozpoczynając w ten sposób karierę obejmującą ponad 40 głównych ról tradycyjnego repertuaru operowego. Jego występy na deskach niezliczonych teatrów włoskich spotykają się z entuzjazmem publiczności oraz niezwykle pochlebnymi komentarzami włoskiej prasy. Wraz z Teatrem Marii Caniglii zaprezentował się w roli Giorgia Germont („Traviata”) na festiwalu El Jem w Rabacie (Maroko) oraz w Tunezji. Po wielu sukcesach międzynarodowych, w 2003r. zostaje laureatem Silver Award na festiwalu w Pjongjang (Korea), pokonując siedmiuset konkurentów. Znany jest również z interpretacji repertuaru sakralnego m.in. na Rossini Opera Festival w Pesaro. Jest wykonawcą premierowych oratoriów autorstwa Padre Carlo Colafranceschi, w tym głównej roli w oratorium będącym biografią św. Jana Pawła II pt. „Karol, jesteś wielki”.
Inne wydarzenia
Bilety na: TANGO
Opera
TANGO
Gdańsk - 19 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Nabucco
Opera
Nabucco
Poznań - 19 maja 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: Nabucco
Opera
Nabucco
Poznań - 21 maja 2019 INFO
Bilety na: TRAVIATA
Opera
TRAVIATA
Gdańsk - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: TRAVIATA
Opera
TRAVIATA
Gdańsk - 26 maja 2019 INFO
Bilety na: Carmen
Opera
Carmen
Poznań - 26 maja 2019 INFO
Bilety na: GWIEZDNIK // opera // 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA
Opera
GWIEZDNIK // opera // 22. BIENNALE SZT...
Poznań - 27 maja 2019 INFO
Bilety na: Carmen
Opera
Carmen
Poznań - 28 maja 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: ŚPIĄCA KRÓLEWNA
Balet
ŚPIĄCA KRÓLEWNA
Rabka Zdrój - 30 maja 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Balet
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludkó...
Poznań - 31 maja 2019 INFO
Bilety na: Cisza/Silence
Balet
Cisza/Silence
Łódź - 31 maja 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Balet
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludkó...
Poznań - 01 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Skrzypek na dachu
Opera
Skrzypek na dachu
Poznań - 02 czerwca 2019 kup bilet od 48 zł
Bilety na: Skrzypek na dachu
Opera
Skrzypek na dachu
Poznań - 04 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Wesele Figara
Opera
Wesele Figara
Poznań - 07 czerwca 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: THAIS
Opera
THAIS
Gdańsk - 08 czerwca 2019 INFO
Bilety na: THAIS
Opera
THAIS
Gdańsk - 09 czerwca 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Wesele Figara
Opera
Wesele Figara
Poznań - 09 czerwca 2019 kup bilet od 43 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.