Organizator

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Dane kontaktowe

Goplańska 42
02-954 Warszawa

Niedziela 14 kwietnia 2019 18:00
2019-04-14T18:00:00+0200
Wiosenny Koncert Operetkowy - Magdalena Idzik , Hubert Stolarski , Zespół Stauss Ensemble
Wiosenny Koncert Operetkowy - Magdalena Idzik , Hubert Stolarski , Zespół Stauss Ensemble Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
2019-04-14 , godz. 18:00 (Niedziela) Warszawa Bielańska Scena Kameralna
INFO

Opis wydarzenia:

Wiosenny Koncert Operetkowy na Bielańskiej Scenie Kameralnej
 
14 kwietnia, o godzinie 18:00, na Bielańskiej Scenie Kameralnej zabrzmi  „Wiosenny Koncert Operetowy”. Na spotkania z popularnymi i lubianymi ariami z klasycznych operetek czeka zawsze grono wiernych miłośniów tego gatunku muzycznego. Tym razem utwory klasyków operetki usłyszymy w interpretacji Magdaleny Idzik (mezzosopran) i Huberta Stolarskiego (tenor). Zagra zespół Strauss Ensemble, a gospodarzem koncertu będzie Adam Czopek - miłośnik opery i operetki. Publicysta, recenzent, autor opracowań na temat muzyki operowej.
 
Magdalena Idzik jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy, a także w Londynie, u Joy Mammen. W 2001 roku ukończyła Akademię Rossiniowską (Włochy), pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki, w reżyserii Marii Fołtyn.  W swoim bogatym repertuarze artystka ma wiele operowych partii mezzosopranowych, nieustannie poszerza również swój repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniarski, który z powodzeniem wykonuje na estradach filharmonicznych w kraju i za granicą. Od 2015 roku Magdalena Idzik jest adiunktem doktorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina  w Warszawie, a za swoją działalnoość artystyczno-dydaktyczną uhonorowana została przez Rektora UMFC.
 
Hubert Stolarski jest absolwentem Poznańskiej Akademii Muzycznej, a swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2009 roku. Już na studiach regularnie współpracował z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz tamtejszym Teatrem Muzycznym, w którym kreował m.in. postacie: Kamila de Rosillon w „Wesołej wdówce” F. Lehara; Alfreda z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa; Orfeusza z „Orfeusz w Piekle” J. Offenbacha, jak również Clema w „Małym kominiarczyku” B. Brittena. Wraz z Teatrem Muzycznym w Poznaniu dokonał także wielu nagrań fonograficznych. W latach 2014-2017 był solistą Opery na Zamku w Szczecinie, na której scenie zaśpiewał m.in partie: Nemorina z „L’elisir D’amore” G. Donizettiego; Alfreda z „La Traviata” G. Verdiego; Hrabiego Tassilo z „Hrabiny Maricy” E. Kalmana; Remendado z „Carmen” G. Bizeta; czy „Peter Quinta” z „The Turn of the Screw” B. Brittena (uznany za najlepszy spektakl roku 2016).  Kolejne kreacje artysty to min. postać Księcia Edwina z operetki „Księżniczka czardasza” E. Kalmana, którą przygotowywał wraz z Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie oraz partia Antonia w „Das Liebesverbot” R. Wagnera, którą zadebiutował w Operze Wrocławskiej.
Do ważniejszych osiągnięć zawodowych artysty można zaliczyć prapremierowe nagranie opery „Zamek na Czorsztynie” K. Kurpińskiego, którego dokonał wraz z Sinfonią Iuventus dla wydawnictwa DUX. Hubert Stolarski współpracował z wybitnymi dyrygentami, m.in. z: Tadeuszem Kozłowskim, Jose Maria Florencio, Tadeuszem Wojciechowskim, Mieczysławem Nowakowskim, Agnieszką Nagórką, Piotrem Sułkowskim, Łukaszem Borowiczem, Jerzym Wołosiukiem i Aurelio Canonici. Współpracował też z wybitnymi reżyserami: Michałem Znanieckim, Natalią Babińską, Jarosławem Kilianem, Ignacio Garcią, Natalią Korczakowską, Arturem Hofmanem, czy Waldemarem Zawodzińskim.
 
Podczas „Wiosennego Koncertu Operetkowego” zagra, dobrze znany widzom Mazowieckiego Teatru  Muzycznego, Strauss Ensemble. Zespół powstał w 1999 roku, a specjalizuje się w wykonaniu muzyki wiedeńskiej. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Jego założycielem i kierownikiem jest Artur Jaroń.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Śpiąca królewna
Balet
Śpiąca królewna
Wronki - 22 kwietnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: CARMEN
Opera
CARMEN
Łódź - 24 kwietnia 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: CARMEN
Opera
CARMEN
Łódź - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Legenda Bałtyku
Opera
Legenda Bałtyku
Poznań - 26 kwietnia 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: ZIEMIA OBIECANA
Balet
ZIEMIA OBIECANA
Łódź - 27 kwietnia 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Legenda Bałtyku
Opera
Legenda Bałtyku
Poznań - 28 kwietnia 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: Halka
Opera
Halka
Poznań - 05 maja 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 05 maja 2019 kup bilet od 95 zł
Bilety na: Halka
Opera
Halka
Poznań - 07 maja 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 07 maja 2019 kup bilet od 28 zł
Bilety na: Traviata
Opera
Traviata
Poznań - 10 maja 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 10 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 11 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Cisza/Silence
Balet
Cisza/Silence
Łódź - 11 maja 2019 kup bilet od 70 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 12 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Traviata
Opera
Traviata
Poznań - 12 maja 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: Cisza/Silence
Balet
Cisza/Silence
Łódź - 12 maja 2019 kup bilet od 50 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.