menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Mądrość lasu

Spektakl "Mądrość lasu" powstał z inicjatywy aktorek Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Pomysł został doceniony przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża - otrzymał stypendium artystyczne oraz dofinansowanie na realizację przedstawienia. Spektakl jest dedykowany dzieciom w wieku 3 - 10 lat.

Głównym bohaterem jest pies - Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukuje swojego miejsca na ziemi. Początkowo nie rozumie dlaczego stracił dom, wciąż tęskni za właścicielem. W swojej wędrówce spotyka leśne zwierzęta, dzięki którym poznaje siebie, odkrywa swoją tożsamość i uświadamia sobie jak istotna w jego życiu jest obecność człowieka. Pod koniec zyskuje dom, doświadcza miłości, znajduje akceptację. Akcja toczy się w przyjaznym, tajemniczym lesie. W kreowaniu świata przedstawionego pomogą lalki teatralne, zwierzęta animowane przez aktorki. Dzięki nim dziecko przybliży się do dzikiego świata natury i łatwiej przyswoi trudny temat odrzucenia.

Scenografia jest kolorowa, miękka i bezpieczna dla młodego widza. Dzieci będą siedziały na ziemi na kolorowych, tkanych dywanach i poduchach blisko przestrzeni gry aktorskiej, dzięki czemu relacja scena-widownia zostanie zatarta. Taki zabieg zmniejsza dystans i pozwala dzieciom szybciej oswoić się z wizytą w teatrze. Widowisko jest bogate w walory artystyczne oraz edukacyjne, które mają na celu uwrażliwienie najmłodszego widza na potrzeby zwierząt oraz dbałość o naturę. Ważną częścią spektaklu są piosenki, które dodają lekkości historii i wzbogacają jej przekaz. Spektakl kończy się krótkim warsztatem teatralno - muzycznym pt. "Dźwięki lasu".

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Łomża

29.06.2022 , g. 17:00 (środa)

 
info

Bilety na termin:
29.06.2022 , g. 17:00 (środa)

Spektakl "Mądrość lasu" powstał z inicjatywy aktorek Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Pomysł został doceniony przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża - otrzymał stypendium artystyczne oraz dofinansowanie na realizację przedstawienia. Spektakl jest dedykowany dzieciom w wieku 3 - 10 lat. Głównym bohaterem jest pies - Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukuje swojego miejsca na ziemi. Początkowo nie rozumie dlaczego stracił dom, wciąż tęskni za właścicielem. W swojej wędrówce spotyka leśne zwierzęta, dzięki którym poznaje siebie, odkrywa swoją tożsamość i uświadamia sobie jak istotna w jego życiu jest obecność człowieka. Pod koniec zyskuje dom, doświadcza miłości, znajduje akceptację. Akcja toczy się...
info
info

Inne wydarzenia organizatora