menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Mały Książę

Arcydzieło, napisane przez francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry’ego, zostało zaadaptowane na scenę przez Jarosława Antoniuka. Dziś maleńka książeczka, ozdobiona autorskimi ilustracjami, jest jednym z najczęściej tłumaczonych i najlepiej sprzedających się dzieł literatury światowej. Urzekające dzieło literackie to konfrontacja z przeszłością, jak i z samym sobą, opowiedziana w retrospektywnej formie.

Widowisko dedykowane jest zarówno dzieciom starszym, jak i dorosłym, bowiem skłania do refleksji nad tym, do czego dążymy i czego poszukujemy. Świat dorosłych, których Mały Książę spotyka podczas swojej podróży, jest niezrozumiały, pełen absurdów i bezsensowny. Pilot i Książę umiejętnie wymykają się uproszczonej fuzji tożsamości. Intencją autora, zresztą kluczową myślą powieści jest: „tylko sercem można dobrze widzieć, ponieważ to, co istotne, jest niewidoczne dla oczu”. Poetycka historia, w której każdy znajdzie coś dla siebie i zobaczy świat na nowo oczami dziecka.

Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Tłumaczenie: Jan Szwykowski
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Antoniuk
Scenografia: Eva Farkašová
Muzyka: Grzegorz Turnau
Ruch sceniczny: Marzena Biesiadecka

Obsada:
Beata Antoniuk
Marzanna Gawrych
Daria Głowacka
Michał Kucharski
Tomasz B. Rynkowski
Julia Sacharczuk
Rafał Swaczyna

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Łomża

14.11.2021 , g. 11:00 (niedziela)

 
info

Bilety na termin:
14.11.2021 , g. 11:00 (niedziela)

Arcydzieło, napisane przez francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry’ego, zostało zaadaptowane na scenę przez Jarosława Antoniuka. Dziś maleńka książeczka, ozdobiona autorskimi ilustracjami, jest jednym z najczęściej tłumaczonych i najlepiej sprzedających się dzieł literatury światowej. Urzekające dzieło literackie to konfrontacja z przeszłością, jak i z samym sobą, opowiedziana w retrospektywnej formie. Widowisko dedykowane jest zarówno dzieciom starszym, jak i dorosłym, bowiem skłania do refleksji nad tym, do czego dążymy i czego poszukujemy. Świat dorosłych, których Mały Książę spotyka podczas swojej podróży, jest niezrozumiały, pełen absurdów i bezsensowny. Pilot i Książę umiejętnie wymykają się uproszczonej fuzji tożsamości. Intencją...
info
info

Inne wydarzenia organizatora

Noniek

22.09.2023, Łomża
SPEKTAKL

Noniek

22.09.2023, Łomża
od 28,00 pln
info

Noniek

23.09.2023, Łomża
SPEKTAKL

Noniek

23.09.2023, Łomża
od 35,00 pln
info