Kategorie

Inne

Teatr Powszechny w Łodzi w maju.

Dzisiaj na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zwiedzanie kulis sceny, które poprowadzi aktor Arkadiusz Wójcik. Teatr Powszechny, jako beneficjent europejskich funduszy, włączył się do obchodów dziesięciolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskich udostępniając do zwiedzania właśnie Małą Scenę. W godzinach 12:00 do 16:00 chętne osoby będą mogły poznać funkcjonowanie nowoczesnej sceny teatru a także dowiedzieć się o wielu ciekawostkach z nią związanych.
We wtorek 6 maja rozpocznie się w Teatrze Powszechnym w Łodzi II odsłona warsztatów dramatopisarskich ogólnopolskiego konkursu „Komediopisanie”, w których udział wezmą autorzy utworów wyróżnionych w czwartej edycji z 2012 roku. Jury zdecydowało wówczas o zakwalifikowaniu do warsztatów tekstów „Strojnoczub w Małym Ciętym” Justyny Dąbrowskiej, „Pinkiel” Piotra Chrzana, „Humanka” Jarosława Murawskiego i „64 pozycji z życia szachisty” Bartłomieja Siwca. W pierwszej części warsztatów, które odbyły się w Teatrze Powszechnym w październiku ubiegłego roku czytane były dwa pierwsze teksty , natomiast kolejne dwa czytane będą właśnie podczas rozpoczynającej się jutro edycji. Opiekę reżyserską nad czytaniami obejmą Alicja Stasiak i Jacek Papis a omówienie sztuk nastąpi w piątek 9 maja i wezmą w nim udział zaproszeni eksperci.
A już w najbliższą sobotę i niedzielę ostatnie w tym sezonie pokazy muzycznego spektaklu „Tu-wim”, który w czerwcu pokazany zostanie na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Europie – w Sibiu, w Rumunii.
Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza!