Arboretum - zwiedzanie z przewodnikiem (16:00)

Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach to wyjątkowa kolekcja dendrologiczna, która składa się przede wszystkim z 15-hektarowego parku ze zbiorem ponad 1 500 gatunków drzew i krzewów - unikalnych w skali Europy. Znajduje się tam również zabytkowy dwór z XVIII w. oraz sąsiadujący z nim XVI - wieczny Lamus, a także Mauzoleum Faustusa Socyna.W XVI-XVII w. mieszkali tu bracia polscy, a w dwudziestoleciu międzywojennym z Lusławicami związał się wybitny malarz Jacek Malczews
Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

ARBORETUM - PARK LUSŁAWICKI Lusławice 1 32-840 Lusławice

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

Niedziela 9 maja 2021 16:00
2021-05-09T16:00:00+0200
Arboretum - zwiedzanie z przewodnikiem (16:00)
Arboretum - zwiedzanie z przewodnikiem (16:00) Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
2021-05-09 , godz. 16:00 (Niedziela) Lusławice ARBORETUM - PARK LUSŁAWICKI

Opis wydarzenia:

Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach to wyjątkowa kolekcja dendrologiczna, która składa się przede wszystkim z 15-hektarowego parku ze zbiorem ponad 1 500 gatunków drzew i krzewów - unikalnych w skali Europy. Znajduje się tam również zabytkowy dwór z XVIII w. oraz sąsiadujący z nim XVI - wieczny Lamus, a także Mauzoleum Faustusa Socyna.W XVI-XVII w. mieszkali tu bracia polscy, a w dwudziestoleciu międzywojennym z Lusławicami związał się wybitny malarz Jacek Malczewski. Od 1975 roku w dzieje tej miejscowości na trwale wpisał się Krzysztof Penderecki, komponując nadzwyczajne, botaniczne dzieło - rozległy park. Tworzenie arboretum trwało ponad 40 lat. To najdłużej powstająca kompozycja Artysty. Dzieło życia, symboliczna dziewiąta symfonia. W otoczeniu ukochanych przez Kompozytora drzew znajduje się odrestaurowany, XVIII-wieczny dwór wraz z zabytkowym lamusem oraz symboliczny grób Fausta Socyna. W Lusławicach zmaterializowało się jedno z największych marzeń Twórcy – Europejskie Centrum Muzyki. Instytucja ta wraz z niezwykłym arboretum są swoistym domknięciem cyklu ośmiu symfonii w katalogu dzieł Kompozytora. To dzieło wciąż trwa.
Harmonogram:
15.50 - zbiórka pod Centrum, uzupełnienie formularzy Covid 19 i przejście do parku
16.00 - 17.30 - zwiedzanie arboretum

Bilety wstępu do parku w cenie 15 zł/ normalny i 10 zł/ ulgowy są dostępne na stronie bilety24.pl
Dzieci poniżej wieku szkolnego są zwolnione z opłat za wstęp
Inne wydarzenia
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.