Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 15 czerwca 2019 13:00
2019-06-15T13:00:00+0200
ETHNO PORT 2019 - MAŁE ETHNO  - Opowieści Lasu
ETHNO PORT 2019 - MAŁE ETHNO - Opowieści Lasu Centrum Kultury ZAMEK
2019-06-15 , godz. 13:00 (Sobota) Poznań Sala Wystaw
INFO

Opis wydarzenia:

Drzewa potrafią rozmawiać ze sobą. Nam też mają wiele do przekazania, ale jak je zrozumieć? Jaki jest ich język? Artyści tworzący grupę Karawana Opowieści przybliżą historie o duchach lasu, a także o zwierzętach ten las zamieszkujących. O tym co działo się blisko, a także o tym, co było daleko.
Najmłodsi słuchacze poznają Borową Ciotkę, uśmiechniętego Wilka i potężną lipę mieniącą się w świetle księżyca. Być może spotkają też drzewo które mówi, albo zająca który spotkał Koniec Świata? Kto wie? 
Opowiada gra na instrumentach: Szymon Góralczyk
Szymon Góralczyk – bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.
Baśnie przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-10 lat.
bilety: 5 zł (dla opiekunów bezpłatny)
Inne wydarzenia
Bilety na: Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy do Serocka
Inne
Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy d...
Warszawa - 20 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy do Serocka
Inne
Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy d...
Warszawa - 21 czerwca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.