menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Na rauszu

Na rauszu

reż.Thomas Vinterberg | prod. Dania | gatunek: komedia/dramat | 15 l. | 1 h 55 min.

„Nigdy nie piję przed śniadaniem” – to cytat z Churchilla, który pomógł pokonać Niemców i wygrać drugą wojnę światową, będąc nieustannie pod wpływem alkoholu.
Inni wielcy pijacy, artyści i pisarze, tacy jak Czajkowski czy Hemingway, znajdowali w alkoholu odwagę i inspirację. Po pierwszych łykach wszyscy czujemy, że łatwiej prowadzi nam się rozmowę, pomieszczenie wydaje się większe, a problemy znacznie mniejsze.
W tym filmie chcemy zbadać i wznieść toast na cześć tego, jak alkohol daje ludziom wolność. Film zainspirowany jest teoriami norweskiego psychologa Finna Skårderuda, że człowiek rodzi się z za niskim o pół promila poziomem alkoholu we krwi.
„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

OSCAR dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego
BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego
CEZAR dla Najlepszego Filmu Zagranicznego
Europejskie Nagrody Filmowe– Najlepszy Film,– Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg),– Najlepszy Aktor (Mads Mikkelsen),– Najlepszy Scenariusz (Thomas Vinterberg i Thomas Lindholm)
2 nominacje do OSCARA w kategoriach – Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg),
Nominacja do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Jastarnia

06.09.2021 , g. 21:00 (poniedziałek)

 
info

Bilety na termin:
06.09.2021 , g. 21:00 (poniedziałek)

Na rauszu reż.Thomas Vinterberg | prod. Dania | gatunek: komedia/dramat | 15 l. | 1 h 55 min. „Nigdy nie piję przed śniadaniem” – to cytat z Churchilla, który pomógł pokonać Niemców i wygrać drugą wojnę światową, będąc nieustannie pod wpływem alkoholu. Inni wielcy pijacy, artyści i pisarze, tacy jak Czajkowski czy Hemingway, znajdowali w alkoholu odwagę i inspirację. Po pierwszych łykach wszyscy czujemy, że łatwiej prowadzi nam się rozmowę, pomieszczenie wydaje się większe, a problemy znacznie mniejsze. W tym filmie chcemy zbadać i wznieść toast na cześć tego, jak alkohol daje ludziom wolność. Film zainspirowany jest teoriami norweskiego psychologa Finna Skårderuda, że człowiek rodzi się z za niskim o pół promila poziomem alkoholu we...
info
info

Inne wydarzenia organizatora