menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Sinfonietka w podróży

Wystąpią
Urszula Urzędowska słowo
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka
Sinfonietta Cracovia

Program
Peter Warlock Six Italian Dances
Franz Schubert Pięć tańców niemieckich
Johan Svendsen Dwie szwedzkie melodie ludowe
Wolfgang Amadeus Mozart Rondo Alla Turca
Romuald Twardowski Oberek
Antonín Dvořák Humoreska
Hubert Parry An English Suite (cz.5)
Jacques Offenbach Kankan
Georges Bizet Carmen (fragment)
Edvard Grieg Taniec Anitry z suity Peer Gynt

Szacowany czas trwania koncertu – 60 min.

O koncercie
Po powrocie z wakacji Sinfonietta Cracovia zaprasza do podtrzymania atmosfery letnich przygód oraz do muzycznej podróż po krajach Europy. Razem z muzykami orkiestry odwiedzimy odległe zakątki Europy i posłuchamy różnorodnych rytmów: od gorącej habanery z opery Carmen, przez skandynawskie brzmienia z suity Edvarda Griega aż po tchnienie Wschodu, które przywoła muzyka Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Ideą koncertu „Sinfonietka w podróży” jest ukazanie najmłodszym melomanom muzyki jako okna na świat i zachęty do poznawania innych kultur. Zabrzmią najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne utwory (m. in. Kankan Offenbacha). Koncertowi Sinfonietty Cracovii pod batutą dyrektorki artystycznej i I dyrygentki, Katarzyny Tomali-Jedynak będzie towarzyszyć opowieść dziennikarki Urszuli Urzędowskiej oraz pokazy i animacje przybliżające koloryt kultur całej Europy.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Kraków

09.10.2023 , g. 11:00 (poniedziałek)

 
info

Bilety na termin:
09.10.2023 , g. 11:00 (poniedziałek)

Wystąpią Urszula Urzędowska słowo Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka Sinfonietta Cracovia Program Peter Warlock Six Italian Dances Franz Schubert Pięć tańców niemieckich Johan Svendsen Dwie szwedzkie melodie ludowe Wolfgang Amadeus Mozart Rondo Alla Turca Romuald Twardowski Oberek Antonín Dvořák Humoreska Hubert Parry An English Suite (cz.5) Jacques Offenbach Kankan Georges Bizet Carmen (fragment) Edvard Grieg Taniec Anitry z suity Peer Gynt ‍ Szacowany czas trwania koncertu – 60 min. O koncercie Po powrocie z wakacji Sinfonietta Cracovia zaprasza do podtrzymania atmosfery letnich przygód oraz do muzycznej podróż po krajach Europy. Razem z muzykami orkiestry odwiedzimy odległe zakątki Europy i posłuchamy różnorodnych rytmów: od gorącej habanery...
info
info

Inne wydarzenia organizatora