ERA JAZZU – ANDREA MOTIS (dodatkowy koncert) - wszystkie bilety

ANDREA MOTIS - Singing & Swinging 4 kwietnia 2020, g. 17, Sala Wielka CK Zamek Koncert barcelońskiej trębaczki i wokalistki Andrei Motis jest sensacją festiwalowej Ery Jazzu. Bilety rozeszły się  już w grudniu. „To dość niezwykła sytuacja, gdy prezentując debiutantkę wywołujemy taka euforię – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. By nie zawieść licznych entuzjastów talentu artystki zdecydowaliśmy – co jest ewenementem w historii festiwalu- zorganizować dodatkowy koncert ! Tak

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Sala Wielka CK Zamek Święty Marcin 80/82 61-809 Poznań

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2020-04-04T17:00:00+0200
2020-04-04, godz. 17:00 (Sobota) Poznań Sala Wielka CK Zamek

Opis wydarzenia:

ANDREA MOTIS - Singing & Swinging
4 kwietnia 2020, g. 17, Sala Wielka CK Zamek 

Koncert barcelońskiej trębaczki i wokalistki Andrei Motis jest sensacją festiwalowej Ery Jazzu. Bilety rozeszły się  już w grudniu. „To dość niezwykła sytuacja, gdy prezentując debiutantkę wywołujemy taka euforię – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. By nie zawieść licznych entuzjastów talentu artystki zdecydowaliśmy – co jest ewenementem w historii festiwalu- zorganizować dodatkowy koncert ! Tak więc Andrea Motis – po raz pierwszy w Polsce – przedstawi się  4 kwietnia na dodatkowym koncercie o godz.17.oo”.
 
Andrea Motis - największe odkrycie sezonu wśród europejskich artystów . “Cudowne dziecko jazzu” to komplement, którym talent, muzykę, grę i śpiew  katalońskiej wokalistki oraz trębaczki skwitował legendarny Quincy Jones. Z taką rekomendacją Andrea Motis znalazła się w kręgu najważniejszych protegowanych wybitnego kompozytora, aranżera i producenta. Młoda artystka podpisała kontrakt z prestiżową, jazzową  oficyną Impulse/Verve Records, tą samą, dla której nagrywała m.in. Ella Fitzgerald, Billie Holiday i Sarah Vaughn. Do elitarnego grona geniuszy nowoczesnego jazzu dołączyła piękna, subtelna  Andrea Motis. „  Jej debiutancki album „Emotional Dance” – rekomenduje artystkę Dionizy Piątkowski -  był sporym wydarzeniem a śpiewająca trębaczka stała się sensacją i atrakcją  światowych festiwali i sal koncertowych. I robi to w brawurowy sposób: z jednej strony bawi się śpiewem i stylistyką  zawieszona gdzieś między Norah Jones i Chet Bakerem, z drugiej strony wspaniale improwizuje grając na trąbce”.
 
Mieszkająca w Barcelonie trębaczka, wokalistka i kompozytorka Andrea Motis  ma dopiero 25 lat, ale  jej muzyczna dojrzałość imponuje  a mistrzowska gra na trąbce zachwyca. Naukę gry na tym instrumencie rozpoczęła mając zaledwie 7 lat, dzisiaj doskonale odnajduje się nie tylko w pogodnych  smooth-jazzowych frazach, ale także w skomplikowanych  wybiegach improwizacyjnych. Faktycznym odkrywcą talentu wokalistki-trębaczki jest kataloński basista Joan Chamorro, który zwrócił uwagę na nastoletnią Andreę w szkole Sant Andreu, na przedmieściach Barcelony. To on zauroczył młodą artystkę stylistyką jazzu i jest teraz jej głównym mentorem.  W 2010 roku, jako wokalistka, nagrała solowy album „ Joan Chamorro Presents Andrea Motis” zawierający ciekawe interpretacje standardów jazzowych. W 2011 roku Andrea Motis otrzymała ważną nagrodę  “Català de l’any” – Katalończyk Roku , przyznawaną przez El Periódico de Catalunya,  dla wybitnych osobowości  społeczności katalońskiej. Na profesjonalnej estradzie zaistniała wraz z albumem „ Emotional Dance”, zestawem wspaniałych piosenek, w których  śpiewem raz bliższa jest Norah Jones ( do której ją coraz częściej porównują), raz jest bluesowo nostalgicznej Billie Holiday, innym razem bawi się latynoską bossa-novą jak Astrud Gilberto. To zauroczenie latynoskimi rytmami , sambą i bossa-novą stało się inspiracją do nagrania albumu „Do Outro Lado Do Azul”, który nie unikając jazzowej maniery artystki, jest dojrzałą synteza portugalskich, brazylijskich nut i nastrojów. Dobór repertuaru na nowej płycie to  wybór ciekawych, melodyjnych „klasyków”  latynoskiego jazzu, samby i bossa-novy. „Do Outro Lado Do Azul” to dla młodej artystki album przełomowy, bo z „ cudownego  dziecka  jazzu”  staje się „rasową”, wielką i dojrzałą artystką. 
 
 
więcej:www.jazz.pl
 
Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A. 
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Bilety: 120/150 zł
 
Inne wydarzenia
Bilety na: INSPIRUJĄCY RÓG
Koncert
INSPIRUJĄCY RÓG
Bydgoszcz - 20 lutego 2020 kup bilet od 20 zł
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 20 lutego 2020 INFO
Bilety na: PIOTR RUBIK - Moja Historia
Koncert
PIOTR RUBIK - Moja Historia
Gdańsk - 20 lutego 2020 INFO
Bilety na: Koncert Symfoniczny 21.02.20
Koncert
Koncert Symfoniczny 21.02.20
Łódź - 21 lutego 2020 INFO
Bilety na: Bydgoscy Muzycy w Hołdzie - Depeche Mode
Koncert
Bydgoscy Muzycy w Hołdzie - Depeche Mo...
Bydgoszcz - 21 lutego 2020 INFO
Bilety na: Koncert symfoniczny 21.02.2020 g. 19:30
Koncert
Koncert symfoniczny 21.02.2020 g. 19:30
Warszawa - 21 lutego 2020 INFO
Bilety na: 116. Od brzuszka do uszka maluszka
Koncert
116. Od brzuszka do uszka maluszka
Bydgoszcz - 22 lutego 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.