Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 9 czerwca 2018 17:30
2018-06-09T17:30:00+0200
ETHNO PORT 2018 - Cüneyt Sepetçi & Orchestra Dolapdere (Turcja)
ETHNO PORT 2018 - Cüneyt Sepetçi & Orchestra Dolapdere (Turcja) Centrum Kultury ZAMEK
2018-06-09 , godz. 17:30 (Sobota) Poznań Dziedziniec Zamkowy

Opis wydarzenia:

W ciągu swojej trzystuletniej historii klarnet zrobił w Europie i Azji imponującą karierę. Stało się tak zapewne ze względu na jego niezwykle charakterystyczne brzmienie, które jednocześnie łatwo „zaprzyjaźnia się” z innymi instrumentami. Swoją ciepłą, nosową barwą przywołuje na myśl przede wszystkim kulturę żydowską i romską, czyli światy zrodzone ze zderzenia Europy i Orientu.
 
Cüneyt Sepetçi dźwiękami klarnetu mistrzowsko maluje nasycone energią i epatujące witalnością muzyczne obrazy z życia tureckich Romów. Bogate, gęste aranżacje z dominującą rolą instrumentów perkusyjnych pełne są także nawiązań do folkloru Albanii i Macedonii, a wyraźny udział gitary basowej przywodzi na myśl... andaluzyjskie flamenco nuevo.
 
Muzyka Sepetçiego i jego orkiestry Dolapdere jest dowodem niezawodności tradycyjnych form w wywoływaniu tanecznego, często wręcz ekstatycznego ruchu. Sepetçi potwierdza żywotność i otwartość romskiej muzyki, a jednocześnie jej niezwykły potencjał syntetyzowania brzmień, form i gatunków. Potencjał w naturalny sposób wynikający z historii Romów, dla których ciągłe przemieszczanie się i adaptacja do nowych warunków są naturalną formą życia.
Inne wydarzenia
Bilety na: CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA
Koncert
CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA
Bydgoszcz - 25 maja 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.