Ewa Uryga „Mahalia Jackson In Memorial”

Projekt muzyczny, który jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej w gatunku negro spirituals Mahalii Jackson światowej królowej muzyki gospel.Najnowszy projekt muzyczny Ewy Urygi jest inspirowany muzyką Mahalii Jackson, której twórczość zafascynowała Urygę jeszcze w wieku młodzieńczym, a fascynacja ta przesądziła o wyborze jazzu jako kierunku w jej karierze artystycznej.O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia ma stanowić fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Frydery
Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

MOK Gliwice - Scena Bojków Parkowa 5 44-141 Gliwice

Dane kontaktowe

Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice

Czwartek 19 listopada 2020 20:00
2020-11-19T20:00:00+0100
Ewa Uryga „Mahalia Jackson In Memorial”
Ewa Uryga „Mahalia Jackson In Memorial” Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2020-11-19 , godz. 20:00 (Czwartek) Gliwice MOK Gliwice - Scena Bojków

Opis wydarzenia:

Projekt muzyczny, który jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej w gatunku negro spirituals Mahalii Jackson światowej królowej muzyki gospel.

Najnowszy projekt muzyczny Ewy Urygi jest inspirowany muzyką Mahalii Jackson, której twórczość zafascynowała Urygę jeszcze w wieku młodzieńczym, a fascynacja ta przesądziła o wyborze jazzu jako kierunku w jej karierze artystycznej.

O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia ma stanowić fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.

Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć utwory z repertuaru Mahalii, ale z zupełnie innych jazzowych aranżacjach, których autorem jest Mark Soskin. Między innymi znalazł się utwór z filmu „Żona Pastora„ – „Somebody bigger than you and me„ ,w którym główną rolę zagrała Whitney Huston, a dawno temu wykonywała właśnie Mahalia Jackson.

Niewątpliwie projekt jest przypomnieniem wielu Jej pięknych pieśni i Jej samej jako legendarnej postaci – trochę zapomnianej.
Zatem koncert w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2020 będzie wspaniałą okazją na przybliżenie legendarnej Mahalii Jakcson w nowej jazzowej odsłonie muzycznej.

Ewa Uryga
Bez wątpienia jedna z najwybitniejszych wokalistek, obdarzona niezwykłą barwą głosu, często łączona z negro spirituals czy gospel.


Miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
 
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży / 40 zł w dniu koncertu
UWAGA: W dniu koncertu bilety będą sprzedawane wyłącznie przez internet. Nie ma możliwości zakupu biletów na miejscu wydarzenia.
 
Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*

*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie


Organizator i pomysłodawca: Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert Jana Kondraka
Koncert
Koncert Jana Kondraka
Wągrowiec - 29 października 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: PAMIĘTAJMY…
Koncert
PAMIĘTAJMY…
Bydgoszcz - 30 października 2020 kup bilet od 50 zł
Bilety na: Oblicza klasycyzmu
Koncert
Oblicza klasycyzmu
Płock - 30 października 2020 kup bilet od 22 zł
Bilety na: AL PARI QUARTET
Koncert
AL PARI QUARTET
Kalisz - 30 października 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: WTORKI NA FALI
Koncert
WTORKI NA FALI
Gdańsk - 03 listopada 2020 kup bilet od 33 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.