Organizator

Fundacja Global Culture Promotion

Dane kontaktowe

Piotrkowska 67
90-422 Łódź

Piątek 10 Listopad 2017 18:30
2017-11-10T18:30:00+0100
FJF 2017 MONIKA BORZYM, MARIA RĂDUCANU, FABRYKA WEŁNY BIG BAND
FJF 2017 MONIKA BORZYM, MARIA RĂDUCANU, FABRYKA WEŁNY BIG BAND Fundacja Global Culture Promotion
2017-11-10 , godz. 18:30 (Piątek) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź

Opis wydarzenia:

FJF 2017 MONIKA BORZYM, MARIA RĂDUCANU, FABRYKA WEŁNY BIG BAND

 10-11-2017 - Łódź - Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej

 

Freedom Jazz Festival to przedsięwzięcie kulturalne, którego główną ideą jest propagowanie jazzu i polskich inspiracji muzycznych pochodzących zarówno z muzyki ludowej, jak i muzyki sakralnej oraz uświetnienie Święta Niepodległości. Wydarzenie to ma na celu przywrócenie pamięci o rodzimych mistrzach klasyki, będących tak istotną wizytówką Polski na świecie. 
 

TRZECI DZIEŃ FESTIWALU TO TRZY NIZWYKŁE KONCERTY NA JEDNEJ SCENIE:
 
Monika Borzym wystąpi z materiałem z nowej płyty "Jestem przestrzeń".  To płyta z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej, poetki m.in. okresu Powstania Warszawskiego, uznawanej za ważny głos tamtej epoki. Wybrane na płytę teksty pokazują, jak "przestrzenną" była osobowością – czujną na otaczającą ją rzeczywistość, wrażliwą, empatyczną, a jednocześnie świadomą swojego losu i czasu, w jakim dane było jej żyć. Wyboru wierszy na płytę dokonała uznana reżyserka Agnieszka Glińska. Muzykę skomponował pianista Mariusz Obijalski Wokalistce towarzyszyć będzie zespół oraz kwartet smyczkowy.
 
Maria Răducanu Quartet w składzie Maria Răducanu - wokal, Niko Meinhold(DE) - piano, Chris Dahlgren (USA) - double-bass, Michael Griener (DE) - drums. Maria Răducanu to rumuńska piosenkarka oraz kompozytorka jazzowa. Znana ze swojej szerokiej skali głosu oraz nowoczesnych interpretacji rumuńskiej muzyki ludowej. W dzieciństwie nauczyła się od swojego ojca gry na skrzypcach i gitarze, natomiast śpiewu wyuczyła się sama.
 
Big Band „Fabryka Wełny” to nowa inicjatywa muzyków z regionu łódzkiego, którzy założyli dużą orkiestrę jazzową. Orkiestra jest formacją gościnną, z otwartym sercem i ramionami witamy różnych muzycznych imigrantów, którzy zechcą z nami pograć lub pośpiewać. Skład zespołu to klasyczny big band: saksofony, puzony, trąbki i sekcja rytmiczna. Wśród naszych muzyków mamy nauczycieli akademickich, muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi, członków wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych.

 

FJF 2017 MONIKA BORZYM, MARIA RĂDUCANU, FABRYKA WEŁNY BIG BAND bilety - dostępne na Bilety24.pl
 

Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Poznań - 02 Grudzień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.