Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, o ponad 100-letniej tradycji, mieści się obecnie w nowoczesnym budynku usytuowanym w ścisłym centrum Łodzi: tuż obok słynnej ulicy Piotrkowskiej, nieopodal centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura i nowoczesnego dworca Łódź Fabryczna.

Od 1984 roku Filharmonia Łódzka nosi imię Artura Rubinsteina – wybitnego pianisty-wirtuoza urodzonego w Łodzi, który wielokrotnie występował z rodzimą orkiestrą i to z nią dał jeden z ostatnich w swojej karierze koncertów.

Oprócz koncertów symfonicznych i oratoryjnych Filharmonia Łódzka proponuje melomanom koncerty muzyki kameralnej, koncerty jazzowe, edukacyjne dla młodych słuchaczy, a także koncerty muzyki organowej. Do dzieci skierowane są warsztaty muzyczne prowadzone metodą Carla Orffa „Odkrywcy Muzyki” oraz inspirowane metodą E. E. Gordona warsztaty dla maluszków do lat trzech „Baby Boom Bum”. W czasie wakacji corocznie odbywa się Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, który łączy aspekt artystyczny z lokalną turystyką.

Gratką dla miłośników opery są regularne transmisje z nowojorskiej The Metropolitan Opera, które FŁ wprowadziła jako pierwsza instytucja w Polsce. Filharmonia Łódzka jest także pierwszym miejscem na świecie, gdzie w jednej sali koncertowej zabrzmiały dwie pary organów: barokowe oraz romantyczne.

Fot. Piotr Tomczyk


Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina - wydarzenia
Koncert w roku jubileuszowym PSM im. A. Tansmana w Łodzi Filharmonia Łódzka im. A Rubinsteina
2020-04-05, godz. 16:00 (Niedziela) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź
ODWOłANY
TOSCA MET HD Filharmonia Łódzka im. A Rubinsteina
2020-04-18, godz. 19:00 (Sobota) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź
ODWOłANY
MARIA STUARDA MET HD Filharmonia Łódzka im. A Rubinsteina
2020-05-09, godz. 19:00 (Sobota) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź
ODWOłANY
Koncert Śpiewajacej Rodziny Kaczmarek „Usta milczą, dusza śpiewa” Agencja Artystyczna ŚPIEWAJĄCA RODZINA KACZMAREK Piotr Kaczmarek
2021-01-17, godz. 18:00 (Niedziela) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.