Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 24 listopada 2018 19:00
2018-11-24T19:00:00+0100
GRAMY U SIEBIE - GLASSPOP + goście specjalni: LVTR / OBCY
GRAMY U SIEBIE - GLASSPOP + goście specjalni: LVTR / OBCY Centrum Kultury ZAMEK
2018-11-24 , godz. 19:00 (Sobota) Poznań Sala Wielka CK Zamek

Opis wydarzenia:

GRAMY U SIEBIE - GLASSPOP + goście specjalni: LVTR / OBCY
24.11, g. 19, Sala Wielka CK Zamek
bilety 15/20 zł (kasa Zamku CIM, bilety24.pl)
 
GLASSPOP to nowy zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go ("nie-nowi" lecz) doświadczeni muzycy znani z takich zespołów jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication... W sklad zespołu wchodzą:  Marcin „Maverick” Kujawa – wokal, Piotr Tarnawski – bas, Maciej Zdanowicz – gitara, Antek Cepel – bębny. „Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach” - mówią muzycy.  Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń. W czerwcu 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla: „I Need somebody” który pojawiał się w radiostacjach: Radio Victoria, Radio Koszalin, Radio Poznań oraz rozgłośniach studenckich. Drugi singiel „Perfect Illusion” zagościł na antenie kolejnych stacji: m.in. Muzo FM, PR „Czwórka”, Eska Rock, Radio Szczecin.  Dzięki współpracy z agencją Gordeon Music Promotion (Niemcy) - w chwili obecnej trwa promocja singli w Niemczech. W listopadzie 2017 zespół rozpoczął koncerty promujące pierwszą płytę „Stranger in the mirror”, której premiera odbyła się 8 grudnia 2017.   WAŻNIEJSZE KONCERTY: - koncerty z duńskim zespołem: MEW (Berlin, Warszawa, Gdańsk) - koncert w MUZO.FM i Radio Szczecin  - koncert na głównej scenie WOŚP 2018 w Poznaniu - koncert na małej scenie Pol’and’rock Festival 2018
http://www.glasspop.eu/
https://www.facebook.com/GlasspopBand
 
Poznański zespół LVTR to doświadczeni muzycy rockowi sprawnie łączący inspiracje latami 70. i 80. z brzmieniem grunge. Właśnie ukazała się ich płyta „Moving Sideways”, na której autorskie kompozycje zespołu wspierają światowej sławy muzycy, jak choćby perkusista Brian Tichy albo gitaryzsta Tom Keifer, czy producent Gary Lyons. Pierwsze wydawnictwo w formie Demo EP z trzema utworami otrzymało świetną recenzję w Top Guitar Magazine. W 2014 roku utwór „Gravity” zespół LVTR zagrał na żywo w programie Dzień Dobry TVN. Z kolei numer „Drive” trafił na składankę StreetCult wydaną przez Eclipse Records w USA.  LVTR jako pierwszy polski zespół zagrał na Center Stage targów NAMM (2015) w Anaheim w Kalifornii, gdzie został zauważony przez Corky Lainga, legendarnego perkusistę zespołu Mountain. To ten muzyk przedstawił LVTR swojemu nowojorskiemu przyjacielowi i inżynierowi dźwięku Garyemu Lyonsowi, który pracował m.in. z takimi zespołami jak Queen, Aerosmith czy Foreigner i Cinderella. Lyons wyprodukował później debiutancki album zespołu. Nagrania w składzie Łukasz Rychlicki (wokal i gitara), Michał Gołąbek (gitara), Mariusz Kaczmarczyk (bas) i Maciej Głuchowski (perkusja), zrealizowano w 2016 roku w Funkhauss Studio w Berlinie. Gościnnie na albumie pojawiają się znani muzycy. Tom Keifer (Cinderella) zagrał solówki do kilku utworów, a Brian Tichy (The Dead Dasies, Whitesnake, Billy Idol) nagrał perkusję do „Infowar”. Debiutancki album LVTR „Moving Sideways” jest dostępny od kilku tygodni na wszystkich większych platformach cyfrowych (iTunes, Tidal, Spotify). LVTR tworzą obecnie: Łukasz „Luka” Rychlicki - wokal, gitara, Mariusz „Mario” Kaczmarczyk - bas, Maciej „Ślepy” Głuchowski - perkusja oraz gościnnie Łukasz Kulczak - gitara.
https://www.lvtrmusic.com/
https://www.facebook.com/lvtrmusic/
 
OBCY to tak naprawdę kącik złamanych serc, swego rodzaju grupa wsparcia dla wszystkich, którzy spotkali Ją, naszą Boginię, niewydepilowaną ale z ogromnym sercem i przepięknym wnętrzem. Oczywiście mowa o Yeti. Tak to ona! Pełna nazwa naszej grupy to Orkiestra Byłych Chłopaków Yeti. Ukojenia poszukujemy w sztuce, która nie podlega głębszej kategoryzacji, pozwala nam opowiedzieć się po jasnej stronie mocy i umożliwia wybrać gwiazdę, za którą wedle naszej wiary należy podążać. Powstaliśmy pełni nadziei, i wiemy, że już ostatni raz czujemy się obcy… gdyż znaleźliśmy instrumentalną maść na spleśniałą rzeczywistość, która prawie wcale nie jest już nasza. 
http://obcy.com.pl/
https://www.facebook.com/orkiestrabylychchlopakowyeti/
Inne wydarzenia
Bilety na: Il viaggio d'amore
Koncert
Il viaggio d'amore
Warszawa - 21 listopada 2018 kup bilet od 16 zł
Bilety na: Broadway Exclusive
Koncert
Broadway Exclusive
Szczecin - 21 listopada 2018 kup bilet od 48 zł
Bilety na: Jazz Ring Festival 2018 -  SKALPEL BIG BAND (Polska)
Koncert
Jazz Ring Festival 2018 - SKALPEL BIG...
Poznań - 21 listopada 2018 INFO
Bilety na: BOKKA
Koncert
BOKKA
Łódź - 22 listopada 2018 kup bilet od 40 zł
Bilety na: Karen Edwards
Koncert
Karen Edwards
Poznań - 22 listopada 2018 kup bilet od 77 zł
Bilety na: The Dumplings - Trasa R A J + support
Koncert
The Dumplings - Trasa R A J + support
Poznań - 22 listopada 2018 INFO
Bilety na: IN TOUCH - GENIALNY PAN B.
Koncert
IN TOUCH - GENIALNY PAN B.
Gorzów Wielkopolski - 23 listopada 2018 kup bilet od 10 zł
Bilety na: LUDOWE INSPIRACJE - WŁOCHY
Koncert
LUDOWE INSPIRACJE - WŁOCHY
Jelenia Góra - 23 listopada 2018 kup bilet od 30 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.