Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Dane kontaktowe

Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice

Czwartek 16 maja 2019 21:00
2019-05-16T21:00:00+0200
JACEK KOCHAN TRIO feat JERRY BERGONZI
JACEK KOCHAN TRIO feat JERRY BERGONZI Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2019-05-16 , godz. 21:00 (Czwartek) Gliwice Restauracja Ormiańska
INFO

Opis wydarzenia:

W roku 2019 cykl Czwartek Jazzowy z Gwiazdą rozpocznie się w maju od koncertu dużego formatu. Będzie to jedyny na Śląsku koncert z udziałem Jerry’ego Bergonziego, jednego z największych żyjących saksofonistów jazzowych, staiwanego obok Joe Lovano, Branforda Marsalisa czy Dava Liebmana.

Wszystko za sprawą projektu Jacka Kochana, muzyka niezwykłego, kompozytora, aranżera, perkusisty i plastyka. Panowie, przy współpracy Piotra Lemańczyka popełnili swego czasu album „Three Point Shot”, który był nominowany do nagrody Fryderyka.

Kariera Bergonziego rozpoczęła się na dobre w roku 1972 od współpracy z Davem Brubeckiem. Po tym okresie Jerry Bergonzi nagrał serię płyt pod własnym nazwiskiem i dla własnego wydawnictwa, jak i dla wytwórni Red Records. Oprócz prowadzenia autorskich zespołów Bergonzi nie udzielał się jako sideman. Wraz z Michaelem Breckerem i Branfordem Marsalisem wystąpił na debiutanckiej płycie Joey'a Calderazzo wydanej przez Blue Note w 1990 r. Pod wrażeniem jego pełnych wyrazu i głębi improwizacji wytwórnia zaproponowała mu zarejestrowanie jego własnego materiału. Jest autorem sześciu książek dotyczących improwizacji, harmonii oraz teorii jazzu. 1991 rok przyniósł także pamiętny występ artysty z Milesem Davisem i Quincy Jonesem na festiwalu w Montreaux.

Jacek Kochan karierę artystyczną rozpoczął w latach 70-tych, związany był wówczas, z takimi zespołami jak Dżamble czy August Trio. W styczniu 1981r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie zetknął się z Jaco Pastoriusem, Mike Clarkiem i Robie Gonzalezem.
W połowie lat 80-tych zamieszkał w Kanadzie (Montreal i Toronto), która na długie lata stała się jego siedzibą. W Montrealu zrealizował też kilka większych projektów na chór i orkiestrę (Tudor Singers, Repercussion). W 1990 roku przeniósł się do Toronto, gdzie kontynuował działalność jako leader i sideman, biorąc udział w wielu projektach nagraniowych i koncertach z udziałem wielkich gwiazd światowego jazzu takich jak: John Abercrombie, Jerry Bergonzi, Pat Labarbera, Kenny Wheeler, Don Thompson, Mike Murley, Neil Swainson, Reggie Schwager, Lorne Lofsky, Bernie Senensky, John MacLeod, Dave Restivo i Brian Dickinson.

Jerry Bergonzi – saksofon tenorowy
Jacek Kochan - perkusja
Piotr Lemanczyk – kontrabas
Bilety: 20 - 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu
Zaprasza Śląski Jazz Club

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.
Inne wydarzenia
Bilety na: OSIECKA tylko brać
Koncert
OSIECKA tylko brać
Warszawa - 26 maja 2019 INFO
Bilety na: Jazz & World Music
Koncert
Jazz & World Music
Warszawa - 26 maja 2019 INFO
Bilety na: ORGANY+
Koncert
ORGANY+
Gdańsk - 26 maja 2019 kup bilet od 16 zł
Bilety na: OSIECKA tylko brać
Koncert
OSIECKA tylko brać
Warszawa - 26 maja 2019 INFO
Bilety na: Anna Polowczyk: Jest we mnie protest - koncert przełożony
Koncert
Anna Polowczyk: Jest we mnie protest -...
Poznań - 26 maja 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.