Koncert fortepianowy na urodziny Teatru

 145 lat Teatru Polskiego w Poznaniu Koncert fortepianowy na urodziny Teatru Drodzy Widzowie, w jubileuszowym, malinowym sezonie życzymy Wam wielu emocjonujących wydarzeń artystycznych na deskach teatru w bezpiecznej atmosferze. Świętujcie z nami 145 lat Teatru Polskiego w Poznaniu!   Teatr Polski w Poznaniu otwarty dla publiczności 25 września 1875 r. działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Kiedy, prawie po 100-letnich staraniach, udało się wybudować Teatr stał on się z dnia na dzień
Organizator

Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski - Sala Redutowa 27 Grudnia 8/10 61-737 Poznań

Dane kontaktowe

ul. 27 grudnia 8/10
61-737 Poznań
Telefon: 61 852 56 28

Piątek 25 września 2020 18:00
2020-09-25T18:00:00+0200
Koncert fortepianowy na urodziny Teatru
Koncert fortepianowy na urodziny Teatru Teatr Polski w Poznaniu
2020-09-25 , godz. 18:00 (Piątek) Poznań Teatr Polski - Sala Redutowa

Opis wydarzenia:

 
145 lat Teatru Polskiego w Poznaniu
 
Koncert fortepianowy na urodziny Teatru
 
Drodzy Widzowie, w jubileuszowym, malinowym sezonie życzymy Wam wielu emocjonujących wydarzeń artystycznych na deskach teatru w bezpiecznej atmosferze. Świętujcie z nami 145 lat Teatru Polskiego w Poznaniu!
 
 
 
Teatr Polski w Poznaniu otwarty dla publiczności 25 września 1875 r. działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Kiedy, prawie po 100-letnich staraniach, udało się wybudować Teatr stał on się z dnia na dzień symbolem oraz wizytówką Poznania. Inauguracja sezonu teatralnego w 1875 r. miała kolosalne znaczenie nie tylko dla Wielkopolan, ale także dla Polaków z pozostałych zaborów. Oto na ich oczach, w Poznaniu powstał symbol wspólnoty narodowej. I symbol ten trwa nieprzerwanie od 145 lat.
 
W ramach urodzin Teatru Polskiego w Poznaniu zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert fortepianowy, który jest nawiązaniem do zagranego w tym miejscu 145 lat temu Poloneza Chopina. Na fortepianie zagra Łukasz Byrdy. W programie znajdą się następujące utwory Fryderyka Chopina: Polonez As-dur op. 53, cztery Mazurki op. 41, Sonata fortepianowa b-moll op. 35.
 
 
 
Pianista, Łukasz Byrdy, zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina:
 
Polonez As-dur op. 53
 
Polonez Fryderyka Chopina zwany Heroicznym (fr. Polonaise héroïque) został skomponowany na fortepian solo w 1842. Jest ważnym symbolem polskości oraz jednym z najbardziej znanych polonezów Chopina.
 
Mazurki op. 41
 
Mazurki – słynne miniatury taneczne to najliczniejsza grupa utworów Fryderyka Chopina. Każdy z mazurków ma indywidualny rys poetycki, coś odrębnego w formie lub  ekspresji. Swoimi mazurkami stworzył Chopin niedościgły wzorzec muzycznej stylizacji tego, co ludowe, narodowe, autentyczne. Miniatury te stały się wielką księgą najbardziej osobistej muzycznej wypowiedzi kompozytora, lirycznym „dziennikiem” jego życia.
 
 
 
Sonata fortepianowa b-moll op. 35
 
Sonata b–moll op. 35, skomponowana latem roku 1839 w Nohant, ukazała się w Paryżu i Lipsku wiosną roku następnego. Powstała w aurze świeżo objawionej namiętności zmrożonej zagrożeniem życia. Stała się wypowiedzią solilokwialną, rozmową z samym sobą o sprawach egzystencjalnych.
 
 
 
Łukasz Byrdy jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego i dr hab. Joanny Marcinkowskiej. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w katedrze fortepianu macierzystej uczelni. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Pekinie oraz zakwalifikowanie się do II etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pianista występował, między innymi, na Wystawie Światowej EXPO w Mediolanie, festiwalu Chopin i jego Europa, festiwalu Chopin à Paris, Międzynarodowym Festiwalu I. J. Paderewskiego w Warszawie, a także festiwalach w Moskwie i Chengdu (Chiny).
 
 
 
 
 


Normal
0


21


false
false
false

PL
KO
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri",sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-fareast-language:EN-US;}

Inne wydarzenia
Bilety na: BELLA ITALIA !
Koncert
BELLA ITALIA !
Jelenia Góra - 24 września 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: PŁOCKIE TALENTY
Koncert
PŁOCKIE TALENTY
Płock - 24 września 2020 INFO
Bilety na: PAULINA PRZYBYSZ | Scena na Piętrze | 24.09.20
Koncert
PAULINA PRZYBYSZ | Scena na Piętrze |...
Poznań - 24 września 2020 INFO
Bilety na: Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady
Koncert
Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni...
Rzeszów - 25 września 2020 INFO
Bilety na: KULTURA W SIECI
Koncert
KULTURA W SIECI
Jelenia Góra - 25 września 2020 kup bilet od 60 zł
Bilety na: SINATRA  WODECKI - WODECKI SINATRA
Koncert
SINATRA WODECKI - WODECKI SINATRA
Bydgoszcz - 25 września 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.