Organizator

Klub Blue Note

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Środa 14 Czerwiec 2017 20:00
2017-06-14T20:00:00+0200
REY CEBALLO & TRIPULACION CUBANA – koncert + impreza
REY CEBALLO & TRIPULACION CUBANA – koncert + impreza Klub Blue Note
2017-06-14 , godz. 20:00 (Środa) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

REY CEBALLO & TRIPULACION CUBANA

Koncert w Blue Note Jazz Club w Poznaniu

 

Muzyczne i taneczne szaleństwo dzięki orkiestrze Tripulacion Cubana, na której czele od samego początku stoi pianista i aranżer Reinaldo Ceballo. Usłyszycie nie tylko stare, ale zupełnie nowe utwory, które już niebawem znajdą się na pierwszej płycie zespołu!

W 100 proc. kubańska krew i jedyny taki zespół w Polsce. Grają muzykę tradycyjną son, cha cha cha oraz szeroko pojętą popularną kubańską muzykę taneczną (salsa), a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe światowe hity w zaskakujących aranżacjach.


Reinaldo Antonio Ceballo
Pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Pochodzi z Santiago de Cuba. Tajników sztuki gry na fortepianie uczył Go m.in. Ruben Gonzalez, podczas jam sessions w Hawanie.

Reinaldo współpracował ze słynnym zespołem Sierra Maestra, z którym występował na wielu renomowanych festiwalach w Europie i obu Amerykach. To właśnie lider tej grupy, Juan de Marcos Gonzales, był ze strony kubańskiej animatorem projektu Buena Vista. W 1986 r. przeniósł się do Hawany, gdzie rozpoczął współpracę z najlepszymi zespołami i solistami kubańskiej sceny. Poszukując nowych rozwiązań i brzmień stanął na czele grupy Azucar Negra, w skład której wchodzili młodzi utalentowani muzycy i która w krótkim czasie zdobyła uznanie publiczności na wyspie i za granicą.

W 1996 r. Reinaldo został zaproszony przez grupę Sierra Maestra do pracy nad muzyką do filmu „Salsa” (pianista i aranżer). Z zespołami Azucar Negra i Sierra Maestra odbył wiele tras koncertowych m.in. po Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Anglii, Belgii oraz Holandii.

Reinaldo Ceballo jest uznanym producentem i autorem aranżacji, współpracował z takimi agencjami fonograficznymi jak: Linea 1 (Wielka Brytania), Timba Records (Panama), Bismusic Egrem (Kuba).

Na początku roku 2000 Reinaldo przyjechał do Polski i już w maju założył grupę Calle Sol, która od początku działalności cieszy się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Pracował jako muzyk sesyjny z Mietkiem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Maćkiem Maleńczukiem, Kayah, Robertem Chojnackim, De Mono i z zespołem Maanam. Wziął udział w nagraniach projektu Yugoton (aranżacje i instrumenty perkusyjne), wystąpił na płycie Blue Cafe, a także w kompilacji „Pozytywne Wibracje 6” – jako gość zespołu Plastic. Jest liderem solowego projektu Olgi Jackowskiej – Kora Ola, Ola!


bilety na koncert REY CEBALLO & TRIPULACION CUBANA - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Riff Raff
Koncert
Riff Raff
Warszawa - 23 Maj 2017 KUP BILET
Bilety na: Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert studentów Zakładu Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Koncert
Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert studen...
Katowice - 23 Maj 2017 INFO
Bilety na: Haley Reinhart
Koncert
Haley Reinhart
Warszawa - 24 Maj 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.