Teatr Capitol w Warszawie

Data budowy: 1970 r.
Pojemność
Duża Scena: 426 miejsc
Mała Scena: 250 miejsc
Inne Sale: foyer, scena klubowa (pojemność 1000 osób)

 
Budynek przy ulicy Marszałkowskiej, w którym obecnie mieści się teatr, oddano do użytku w 1970 r. Początkowo pełnił funkcję siedziby Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Wtedy w jego wnętrzu działalność rozpoczęło pierwsze w Polsce kino 3d – Kino „Oko”. Do 1992 r. wyświetlało ono 5 radzieckich produkcji w technice 3d. Następnie w budynku funkcjonowało kino „Capitol”.
W 2008 roku aktorka Anna Gornostaj i jej mąż, reżyser Stanisław Mączyński otworzyli w gmachu Teatr Capitol. Wyjątkową cechą wnętrza obiektu jest połączenie sceny klubowej z teatralną. Uwagę przykuwa także bogaty w kolory wystrój wnętrza.

Repertuar teatru jest urozmaicony, adresowany do dorosłych i dzieci. Na inauguracji wystawiono spektakl „Pornografia” Witolda Gąbrowicza. W teatrze zagrało wielu znanych, popularnych aktorów, m.in. Krzysztof Tyniec, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś, Piotr Gąsowski i Cezary Żak. Teatr oferuje także program dla młodszego widza. Z myślą o dzieciach przygotowywane są bajkowe poranki oraz spektakle edukacyjne i muzyczne.
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.