Teatr WARSawy

Data budowy: lata 50 XX w.
Pojemność
Sala: zależnie od konfiguracji 50-200 miejsc, organizacja wydarzeń, koncertów do 400 osób
Foyer: 70 miejsc


Gmach Teatru WARsawy został wybudowany w latach 50 XX wieku. Początkowo w budynku mieściło się kino Wars, dlatego wielu Warszawiaków darzy to miejsce szczególnym sentymentem. Obiekt należy do coraz mniej licznych budynków byłych warszawskich kin. Socrealistyczna konstrukcja została wpisana na listę zabytków, co uchroniło ją przed planowanym wyburzeniem. 
Budynek prezentujący styl socrealistyczny z powodzeniem wkomponował się w architekturę rynku Nowego Miasta. W jego wnętrzu można podziwiać oryginalny drewniany wystrój z czasów Gierka. Od 2013 roku, w obiekcie funkcjonuje Teatr WARSawy, który przeniósł się z Dawnej Hali Fabryki Wódek Koneser, przy ul. Ząbkowskiej. Oficjalne otwarcie odbyło się podczas Nocy Muzeów, 18 maja 2013 roku. 
Teatr prowadzony jest przez organizację pozarządową. Nie posiada stałego zespołu aktorskiego, działa na zasadzie współpracy z wieloma artystami. W gmachu nie funkcjonują także pracownie i warsztaty. 
Teatr zyskał uznanie krytyków i widzów prezentując premiery, organizując wydarzenia edukacyjne i społeczne. Założycielem teatru jest jego wieloletni dyrektor, reżyser i scenarzysta wielu sztuk wystawianych na scenie WARSawy, Adam Sajnuk.


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.