Warszawski Dom Technika

Data budowy: 1903-1905
Pojemność
Sala A: 400 miejsc
Sala B: 200 miejsc
Sala F: 30 miejsc
 
Dom Technika w Warszawie to obiekt, który powstał na potrzeby siedziby Stowarzyszenia Techników Polskich. Instytucja ta powstała pod koniec XIX w. i zrzeszała polskich uczonych i przedsiębiorców w zaborze rosyjskim. Gmach został wzniesiony według projektu polskiego architekta Jana Fijałkowskiego, który współpracował wówczas z Władysławem Marconim. Wykonawca, Biuro Architektoniczno-Budowlane Rogóyski, Bracia Horn, Rupiewicz, ukończył budynek w 1905 roku. Obiekt został uszkodzony w czasie drugiej wojny światowej. Odbudowany w 1947 roku zachował pewne cechy architektoniczne pierwowzoru.
 
Aktualnie gmach stylem nawiązuje do neobaroku i neorokoko. Wyjątkowy wygląd budynku oraz lokalizacja w centrum miasta sprzyjają wydarzeniom kulturalnym, rozrywkowym, edukacyjnym i biznesowym. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji, miejsce nadaje się zarówno do organizacji kameralnych szkoleń, jak i wielkich sympozjów międzynarodowych. Obiekt jest wyposażony ekran, projektor, zestaw wideo oraz urządzenie do wykonywania tłumaczeń symultanicznych.
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.