Snack Opera Jerzego Snakowskiego

SNACK OPERA  W niedzielne popołudnia czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii.Czyli kolejny koncert operowy?Raczej koncert życzeń, bowiem wykonamy utwory, które sami Państwo wybiorą. A ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inac
Organizator

Warszawska Opera Kameralna

Basen Artystyczny M. Konopnickiej 6 00-491 Warszawa

Dane kontaktowe

Obrońców 31
03-933 Warszawa

Niedziela 7 marca 2021 16:30
2021-03-07T16:30:00+0100
Snack Opera Jerzego Snakowskiego
Snack Opera Jerzego Snakowskiego Warszawska Opera Kameralna
2021-03-07 , godz. 16:30 (Niedziela) Warszawa Basen Artystyczny

Opis wydarzenia:

SNACK OPERA  
W niedzielne popołudnia czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii.
Czyli kolejny koncert operowy?
Raczej koncert życzeń, bowiem wykonamy utwory, które sami Państwo wybiorą. A ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.
Czas trwania: 75 minut
Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do  już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.
Spotkania prowadzi, prowokując do nieszablonowego spojrzenia na operę, Jerzy Snakowski.
W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck, a może Paisiello. To Państwo zdecydują, co będzie rozbrzmiewać na scenie Basenu Artystycznego.
Jerzy Snakowski. Popularyzator teatru muzycznego: opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”.
Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.
Inne wydarzenia
Bilety na: Kopciuszek
Balet
Kopciuszek
Poznań - 05 marca 2021 INFO
Bilety na: GŁOS LUDZKI / TROUBLE IN TAHITI
Opera
GŁOS LUDZKI / TROUBLE IN TAHITI
Łódź - 05 marca 2021 INFO
Bilety na: OLGA
Opera
OLGA
Gdańsk - 06 marca 2021 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Kopciuszek
Balet
Kopciuszek
Poznań - 06 marca 2021 kup bilet od 34 zł
Bilety na: OLGA
Opera
OLGA
Gdańsk - 07 marca 2021 kup bilet od 55 zł
Bilety na: GISELLE
Balet
GISELLE
Gdańsk - 19 marca 2021 kup bilet od 55 zł
Bilety na: GISELLE
Balet
GISELLE
Gdańsk - 20 marca 2021 kup bilet od 55 zł
Bilety na: GISELLE
Balet
GISELLE
Gdańsk - 21 marca 2021 kup bilet od 55 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.