2019-04-13T19:30:00+0200
Wiosenny  Koncert  Operetkowy               Justyna Sławiec - Korzeń , Mateusz Zajdel , Zespół  Strauss Ensemble
Wiosenny Koncert Operetkowy Justyna Sławiec - Korzeń , Mateusz Zajdel , Zespół Strauss Ensemble Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
2019-04-13 , godz. 19:30 (Sobota) Warszawa Scena Kocjana
INFO

Opis wydarzenia:

Wiosenny Koncert Operetkowy na Scenie KOCJANA
13 kwietnia, o godzinie 19:30, na Scenie KOCJANA zabrzmi „Wiosenny Koncert Operetowy”. Na spotkania z popularnymi i lubianymi ariami z klasycznych operetek czeka zawsze grono wiernych miłośniów tego gatunku muzycznego. Tym razem utwory klasyków operetki usłyszymy w interpretacji Justyny Sławiec-Korzeń (sopran) i Mateusza Zajdla (tenor). Zagra zespół Strauss Ensemble, a gospodarzem koncertu będzie Adam Czopek - miłośnik opery i operetki. Publicysta, recenzent, autor opracowań na temat muzyki operowej.

Justyna Sławiec Korzeń jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła Szkołę Aktorską w Krakowie, gdzie obroniła zawodowy dyplom aktorski. Warsztat wokalny doskonaliła u wybitnych pedagogów, biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, m.in. w Royal Opera House w Londynie. Artystka współpracowała z Narodowym Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej, Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Teatrem Groteska w Krakowie. Justyna Sławiec Korzeń swoją zawodową drogę wokalną rozpoczęła jeszcze przed studiami, podejmując współpracę z chórem Opery Wrocławskiej oraz Opery Krakowskiej. Już podczas studiów współpracowała z Operą Kameralną w Warszawie oraz Filharmonią im. O. Kolberga w Kielcach, gdzie debiutowała jako solistka w operze „Wesele Figara” W.A. Mozarta. Wielokrotnie można było ją usłyszeć podczas koncertów solowych w Szwecji, Norwegi, Niemczech oraz w Belgii. W ostatnim czasie nawiązała współpracę z Operą Śląską w Bytomiu. Jest artystką wszechstronną, która chętnie wykonuje zarówno repertuar operowy, jak i operetkowy. Świetnie czuje się również na scenie teatrów dramatycznych.

Mateusz Zajdel ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat wokalny kształcił ponadto na wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą. Jeszcze w czasie studiów zaangażowany został do Warszawskiej Opery Kameralnej. Obecnie jest związany z Warszawską Operą Królewską. Stale wpółpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Na scenie narodowej wystąpił m.in. w operach: „Lukrecja Borgia”; „Łucja z Lammermooru”; „Traviata”; „Don Carlo”; „Turandot”; „Madame Butterfly” Pucciniego; „Lohengrin” Wagnera; „Borys Godunow” Musorgskiego; „Moby Dick” Knapika. W swoim repertuarze zgromadził partie tenorowe z oper m.in. Mozarta, lirykę wokalną oraz dzieła oratoryjno-kantatowe (Mozart, Haydn, Rossini). Mateusz Zajdel podczas swojej kariery scenicznej współpracował ze znakomitymi polskimi i zagranicznymi dyrygentami oraz reżyserami, m.in. z: Łukaszem Borowiczem, Gabrielem Chmurą, Jackiem Kasprzykiem, Tadeuszem Kozłowskim, Igorem Dohovičem, Jose Maria Florénĉio, Stefanem Solteszem, Mariuszem Trelińskim, Barbarą Wysocką oraz Michałem Znanieckim.

Podczas „Wiosennego Koncertu Operetkowego” zagra, dobrze znany widzom Mazowieckiego Teatru Muzycznego, Strauss Ensemble. Zespół powstał w 1999 roku, a specjalizuje się w wykonaniu muzyki wiedeńskiej. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Jego założycielem i kierownikiem jest Artur Jaroń.
Inne wydarzenia
Bilety na: Śpiąca królewna
Balet
Śpiąca królewna
Wronki - 22 kwietnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: CARMEN
Opera
CARMEN
Łódź - 24 kwietnia 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: CARMEN
Opera
CARMEN
Łódź - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Legenda Bałtyku
Opera
Legenda Bałtyku
Poznań - 26 kwietnia 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: ZIEMIA OBIECANA
Balet
ZIEMIA OBIECANA
Łódź - 27 kwietnia 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Legenda Bałtyku
Opera
Legenda Bałtyku
Poznań - 28 kwietnia 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: Halka
Opera
Halka
Poznań - 05 maja 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 05 maja 2019 kup bilet od 95 zł
Bilety na: Halka
Opera
Halka
Poznań - 07 maja 2019 kup bilet od 34 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 07 maja 2019 kup bilet od 28 zł
Bilety na: Traviata
Opera
Traviata
Poznań - 10 maja 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 10 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 11 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Cisza/Silence
Balet
Cisza/Silence
Łódź - 11 maja 2019 kup bilet od 70 zł
Bilety na: HRABINA
Opera
HRABINA
Gdańsk - 12 maja 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: Traviata
Opera
Traviata
Poznań - 12 maja 2019 kup bilet od 43 zł
Bilety na: Cisza/Silence
Balet
Cisza/Silence
Łódź - 12 maja 2019 kup bilet od 50 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.